Benfica Lizbona
15'
15' Mikael Ishak
17'
17' Djordje Crnomarković
48'
48' Mikael Ishak
67'
67' Karlo Muhar za Dani Ramirez
67'
67' Filip Marchwiński za Jakub Kamiński
74'
74' Vasyl Kravets za Tymoteusz Puchacz
74'
74' Nika Kaczarawa za Mikael Ishak
90'
90' Karlo Muhar
90'
90' Mohammad Awwad za Michał Skóraś
9'

9' Pizzi
42'

42' Darwin Nunez
46'

46' Rafa Silva za Pizzi
60'

60' Darwin Nunez
62'

62' Julian Weigl za Adel Taarabt
62'

62' Pedrinho za Gian-Luca Waldschmidt
67'

67' Nuno Tavares za Alex Grimaldo
87'

87' Jardel za Everton
90'

90' Darwin Nunez

Relacja z meczu Lech Poznań - Benfica Lizbona

90'  + 4'

Dziękujemy za relację!

90'  + 4'

Koniec meczu! Lech przegrywa ostatecznie 2:4 w spotkaniu z Benfiką Lizbona. Zespół Dariusza Żurawia nie ma jednak absolutnie powodów do wstydu.

90'  + 4'

Kolejna szybka akcja Benfiki. Obrońcy Lecha zdołali zdjąć piłkę z nogi Pedrinho. Będzie jeszcze ostatni rzut rożny.

90'  + 3'

Silva dośrodkował pilkę, ta po odbiciu od Crnomarkovicia minęła Bednarka i trafiła na głowę Nuneza, który z najbliższej odległości skierował ją do pustej bramki.

90'  + 3'

NUNEZ PO RAZ TRZECI! BENFICA WYGRYWA W POZNANIU!

90'  + 2'

Kolejna próba prostopadłego zagrania, jednak piłka trafiła w ręce Vlachodimosa.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Żółta kartka dla Muhara.

90'

Próba prostopadłego zagrania do Katcharavy, jednak Gruzin był na minimalnym spalonym.

87'

Czerwiński minął rywala w narożniku, dośrodkował w pole karne, idealnie na głowę Katcharavy. Gruzin nie trafił jednak w bramkę.

84'

Przerwa w grze. Leży na murawie Crnomarković.

83'

Bednarek zatrzymał strzał Evertona z najbliższej odległości.

83'

Rzut rożny dla Lecha. Katcharava zbyt lekko jednak uderzył, aby zaskoczyć Vlachodimosa.

82'

Bednarek skutecznie broni strzał rywali. Będzie rzut rożny.

80'

Zablokowane uderzenie Tiby. Piłkarze Lecha utrzymali się przy piłce.

78'

Tiba uderzył sprzed pola karnego, ale pewnie broni Vlachodimos.

77'

Kolejna okazja Katcharavy, jednak Gruzin trafił wprost w Vlachodimosa.

77'

To powinien być remis! Kapitalna prostopadła piłka do Katcharavy, który pojawił się przed chwilą na boisku, jednak Gruzin uderzył obok bramki.

75'

Skóraś oddał strzał, ale był na spalonym.

74'

Moder uderzył sprzed pola karnego, ale Vlachodimos odbił jego trudne uderzenie.

72'

Dobra piłka w kierunku Nuneza, ale przejął ją Czerwiński.

68'

Moder minął rywala, zagrał prostopadłą piłkę do Ishaka, ale Szwed nie zdążył do niej.

66'

Spadło nieco tempo spotkania. Bednarek długo trzymał piłkę pod nogą, nie mając do kogo zagrać.

63'

Jeszcze jedna akcja Benfiki. Bednarek jednak skutecznie broni strzał Nuneza.

60'

Nunez otrzymał piłkę w polu karnym Lecha, minął Crnomarkovicia prostym zwodem i płaskim strzałem pokonał Bednarka.

60'

DARWIN NUNEZ WYKORZYSTUJE BŁĄD CRNOMARKOVICIA I JEST 3:2 DLA BENFIKI!

58'

Dobre uderzenie Kamińskiego sprzed pola karnego, ale pewnie broni Vlachodimos.

55'

Za mocne zagranie do Ishaka.

54'

Benfica atakuje, jednak obrońcy Lecha skutecznie się bronią.

51'

Rafa Silva złapany na spalonym.

48'

Przerzut Ramireza na lewe skrzydło, Kamiński oddał strzał, Vlachodimos odbił piłkę, która spadła idealnie na głowę Ishaka. Szwed strzałem głową trafił do pustej bramki.

48'

GOL DLA LECHA! ISHAK PO RAZ DRUGI!

46'

Piłkarze Lecha domagali się reakcji sędziego po faulu na Skórasiu. Zdaniem gospodarzy, na czerwoną kartkę zasłużył Vertonghen, ale jego gwizdek milczał.

46'

Wracamy do gry!

45'

Piłkarze obydwu zespołów wracają już na murawę.

45'

W drugim spotkaniu grupy D, Rangers do przerwy prowadzą ze Standardem Liege 1:0.

45'

Koniec pierwszej połowy! Lech Poznań po dobrej pierwszej połowie przegrywa z Benfiką Lizbona 1:2.

44'

Płaskie zagranie, Moder uderzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

44'

Rzut wolny dla Lecha przed polem karnym Benfiki po faulu na Skórasiu.

42'

Bardzo dobra akcja Benfiki, Waldschmidt zagrał na prawe skrzydło do Evertona, który idealnie dośrodkował na głowę Nuneza. Urugwajczyk strzałem głową pokonał Bednarka.

42'

BENFICA NA PROWADZENIU! NUNES NA 1:2!

39'

Kontra Lecha. Kamiński ruszył z piłką z lewego skrzydła, minął rywala i odegrał do Ishaka. Ten oddał strzał, ale został zablokowany.

37'

Otamendi obrócił się z piłką w polu karnym Lecha, spróbował silnego zagrania, ale Crnomarković skutecznie wybija piłkę.

34'

Pizzi próbował dośrodkowania z prawego skrzydła, jednak Dejewski skutecznie wybił piłkę, zanim dotarła do któregoś z rywali.

32'

Rzut rożny Benfiki, dośrodkowanie na dalszy słupek, strzał Vertonghena, ale ponad bramką Bednarka.

30'

Waldschmidt uderza sprzed pola karnego, ale trafia w Evertona. Od bramki zaczął Bednarek.

28'

Kontra Lecha, Skóraś miał lepiej ustawionego Ishaka, jednak zagrał na lewe skrzydło i cała akcja straciła tempo.

28'

Kolejne krótkie rozegranie, ale piłka ostatecznie trafiła po dośrodkowaniu w ręce Bednarka.

27'

Benfica ruszyła z akcją lewą stroną, ale Kamiński wybił piłkę na rzut rożny.

24'

Poprzeczka ratuje Benfikę! Rzut rożny dla Lecha, piłka spadla na nogę Modera, który uderzył z powietrza. Vlachodimos zbił jego uderzenie na poprzeczkę.

21'

Akcja Benfiki po stracie piłkarzy Lecha. Nunez znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

19'

Rzut wolny dla Lecha, piłkarze Benfiki wybili piłkę przed pole karne, skąd chciał uderzyć Puchacz, ale został zablokowany.

17'

Żółta kartka dla Crnomarkovicia za faul w środku pola.

15'

Błyskawiczne zagranie na prawe skrzydło, gdzie do piłki dobiegł Czerwiński, który wyłożył ją Ishakowi. Ten musiał tylko dostawić nogę i w Poznaniu mamy remis!

15'

KAPITALNA KONTRA LECHA I JEST REMIS! 1:1!

14'

Benfica stara się przyspieszyć grę, wymieniając podania "na jeden kontakt". Zabrakło jednak ostatniego podania i piłkę przejął Bednarek.

12'

Rzut rożny dla Benfiki. Krótkie rozegranie, dośrodkowanie w pole karne i strzał Waldschmidta. Na szczęście dla Lecha, bardzo niecelny.

10'

Ishak upada w polu karnym, piłkarze Lecha protestują, ale gwizdek sędziego milczy.

9'

Pizzi kompletnie zaskoczył Bednarka, polski bramkarz był bez szans.

9'

Pizzi i 1:0 dla Benfiki!

7'

RZUT KARNY DLA BENFIKI! Dejewski zagrał piłkę ręką w polu karnym.

6'

Jeszcze jedno uderzenie Modera sprzed pola karnego. Na raty broni Vlachodimos.

5'

Krótkie rozegranie, strzał Modera, jednak bardzo niecelny.

4'

Taarabt fauluje Ramireza w walce o piłkę. Rzut wolny dla Lecha przed polem karnym Benfiki.

3'

Pierwsza akcja Lecha. Skóraś wywalczył piłkę na prawym skrzydle, wycofał do Modera, który uderzył wysoko ponad bramką Vlachodimosa.

2'

Benfica na razie dominuje, jednak Lech skutecznie się broni na własnej połowie.

1'

Gramy!

16:51

Piłkarze obydwu zespołów wychodzą na murawę.

16:47

Piłkarze z Lizbony przystąpią do meczu po nieprzespanej nocy - o co zadbali kibice Lecha:

16:43

Skład Benfiki:

16:41

Skład Lecha Poznań:

16:32

Lech Poznań zaczyna właśnie swoją wielką przygodę z Ligą Europy. Na początek mecz z teoretycznie najtrudniejszym rywalem - Benfiką.

16:29

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu, w którym Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Benfikę Lizbona.