• Smail Prevljak (63')
Holandia
Bośnia i Hercegowina
6'
6' Georginio Wijnaldum
14'
14' Georginio Wijnaldum
39'

39' Darko Todorović
55'
55' Memphis Depay
64'
64' Hans Hateboer za Denzel Dumfries
64'
64' Donny van de Beek za Georginio Wijnaldum
68'
68' Davy Klaassen
79'
79' Quincy Promes za Memphis Depay
79'
79' Patrick van Aanholt za Owen Wijndal
89'
89' Calvin Stengs za Steven Berghuis
61'

61' Smail Prevljak za Armin Hodzić
61'

61' Vladan Danilovic za Amer Gojak
63'

63' Smail Prevljak
78'

78' Benjamin Tatar za Edin Visća
78'

78' Amar Rahmanovic za Rade Krunić
88'

88' Sinisa Sanicanin
89'

89' Almedin Ziljkic za Miralem Pjanić

Relacja z meczu Holandia - Bośnia i Hercegowina

90  + 3'

KONIEC MECZU. Holandia wygrywa w Bośnią 3:1 i przeskakuje Polskę w tabeli, jest liderem. Ale jest też dobra wiadomość: ten wynik sprawia, że jesteśmy już pewni utrzymania w Dywizji A.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Zmiany, kolejne. W Holandii: schodzi Berghuis, wchodzi Stengs. W Bośni: schodzi Pjanić, wchodzi Ziljkić.

89

Berghuisie z ostrego kąta, bezpośrednio z rzutu wolnego - Sehić wybija piłkę.

88

Żółta kartka: Sanicanin za faul na Berghuisie.

86

Zablokowane podanie van Aanholta, rzut rożny dla Holandii.

83

Todorović wrzuca w pole karne, ale to była słaba wrzutka - Krul wyłapuje piłkę.

81

Holandia oddała inicjatywę Bośni, już nie dąży za wszelką cenę do zdobycia kolejnych bramek.

79

I zmiany też w Holandii: Promes za Depaya, van Aanholt za Wijndala.

78

Podwójna zmiana w Bośni: schodzą Visca i Krunić, wchodzą Tatar i Rahmanović.

76

Aaaj, było blisko. Prevljak mógł strzelić drugiego gola - uderzył minimalnie obok słupka.

73

Rzut wolny dla Bośni - faulowany Pjanić, a faulował Klaasen.

71

Berghuis z dystansu - celnie, ale broni Sehić.

69

Pjanić strzela - mocno, ale prosto w mur.

68

Klaassen ukarany żółtą kartką za faul tuż przed własnym polem karnym. Dobra okazja dla Bośni.

65

Dwie zmiany w Holandii: schodzą Wijnaldum i Dumfries, wchodzą van de Beek i Hateboer.

64

Visca do Prevljaka, który zgubił obronę Holandii i w sytuacji sam na sam pokonał Krula. Holandia - Bośnia 3:1.

63

Goooooooooooooooooooool! Bośnia! Prevljak!

61

Zmiany w Bośni: schodzą Hodzić i Gojak, wchodzą Prevljak i Danilović.

59

Dobra interwencja Gojaka, uprzedził Dumfriesa.

57

Niecelne podanie Depaya.

55

Dumfries przebił się przez obronę, a Depaowi wystarczyło tylko dostawić nogę. Holandia - Bośnia 3:0.

54

Goooooooooooooooooool! Holandia! Depay!

53

Sehić wybiegł poza pole karne i przechwycił piłkę.

49

De Jong mógł strzelać sam, ale podał do Berghuisa, który uderzył niecelnie - obok słupka.

47

Sehić w sytuacji sam na sam broni strzał Berghuisa. Fantastyczna interwencja!

46

Zaczynamy drugą połowę.

45  + 1'

PRZERWA. Holandia prowadzi z Bośnią 2:0, w pełni zasłużenie.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

42

Hodzić strzela z ostrego kąta - niecelnie.

41

Sehić pewnie wyłapuje dośrodkowanie Berghuisa.

39

Żółta kartka: Todorović, za faul na Depayu.

36

Wijnaldum do Berghuisa, który oddaje strzał z powietrza - niecelny.

30

Strzał Wijnalduma z kilku metrów. Tym razem jednak w środek, lekki, broni Krul.

28

Z powtórek widać, że spalonego nie było. Ale nie ma VAR, więc nie ma gola. Nadal 2:0 dla Holandii.

26

De Jong strzela gola, ale nie zostaje uznany - spalony.

24

Nieudana wrzutka Depaya w pole karne, piłkę łapie Sehić.

21

Berghuis strzela, ale zostaje zablokowany - rzut rożny dla Holendrów.

19

Holendrzy spokojnie budują kolejne atak pozycyjny, ich przewaga jest na razie bezdyskusyjna.

16

Przerwa w grze - na boisku leży Hodzić, który ucierpiał w starciu z Blindem.

15

Znowu po akcji zespołowej, znowu z bliska, ale tym razem po podaniu Berghuisa - Wijnaldum na 2:0.

14

Gooooooooooooooooooooooool! Holandia! Wijnaldum!

13

Pjanić znowu z dystanus. Znowu niecelnie. Nad poprzeczką.

11

Depay sprzed pola karnego, ale prosto w Sehicia.

9

Ten wynik sprawia, że Holandia nas właśnie przeskoczyła w tabeli - ma osiem punktów, my - siedem, Włosi - sześć, Bośnia - dwa.

7

Ładna akcja Holendrów. Zakończona podaniem Dumfriesa do niepilnowanego w polu karnym Wijnalduma. Holandia - Bośnia 1:0.

6

Gooooooooooooooooool! Holandia! Wijnaldum!

5

Szybka odpowiedź Bośniaków - Pjanić sprzed pola karnego, minimalnie obok słupka

4

Słupek!!!! Wijndal blisko zdobycia bramki.

3

Faul Gojaka w ataku, w polu karnym Holendrów - wznowi Krul.

2

Sehić pod presją niedokładnie wybija piłkę. Holendrzy w ataku pozycyjnym.

1

Zaczynamy! Od środka Bośnia!

17:50

Jaki wynik byłby najlepszy dla Polski? Zależy, gdzie celujemy. Wygrana Bośni albo remis dawałaby nam szanse na awans już dzisiaj. Ale porażka Bośniaków albo remis też nie byłby złe, bo wtedy bylibyśmy pewni utrzymania.

17:45
17:43
17:40

Zanim danie główne, czas na przystawkę. Mecz Holandia - Bośnia i Hercegowina w naszej grupie Ligi Narodów. Początek spotkania o 18. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.