Eintracht Frankfurt
35'
35' Lucas Tousart
46'
46' Deyovaisio Zeefuik za Peter Pekarik
46'
46' Arne Maier za Vladimir Darida
46'
46' Jhon Cordoba za Krzysztof Piątek
66'
66' Marvin Plattenhardt za Arne Maier
72'
72' Matheus Cunha
78'
78' Martin Hinteregger (sam.)
78'
78' Dedryck Boyata
83'
83' Daishawn Redan za Dodi Lukebakio
15'

15' Steven Zuber za Filip Kostic
30'

30' Andre Silva
37'

37' Bas Dost
47'

47' Sebastian Rode
56'

56' Almamy Toure
66'

66' Danny da Costa za Bas Dost
66'

66' Ragnar Ache za Almamy Toure
71'

71' Sebastian Rode
84'

84' Daichi Kamada
85'

85' Djibril Sow za Sebastian Rode
85'

85' Aymen Barkok za Andre Silva
90'

90' Stefan Ilsanker

Relacja z meczu Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt

90'

Koniec meczu! Eintracht bardzo pewnie pokonał Herthę Berlin. W grze drużyny ze stolicy widać było bardzo dużo marazmu i nieskuteczności. Krzysztof Piątek zagrał zaledwie 45 minut. Polak miał dużo problemów z obrońcami, którzy wygrywali z nim pojedynki. W jego miejsce pojawił się nowy nabytek Jhon Cordoba, ale on też nie był w stanie odwrócić losów spotkania.

77'

Samobój Hintereggera! Hertha może spróbować jeszcze złapać kontakt

70'

Rode uderza kapitalnie! I jest już 3:0. Co za precyzja

47'

Tuż po przerwie trener Herthy decyduje się na trzy zmiany! Schodzą Pekarik, Darida i niestety Krzysztof Piątek. Wchodzą Zeefuik, Maier i Cordoba

36'

Bas Dost kapitalnie poradził sobie z Boyatą i pakuje piłkę do bramki! Hertha ma duży problem. Przegrywają już 0:2

33'

Gol dla Eintrachtu Frankfurt! Hertha przegrywa, po golu Andre Silvy. Pewnie wykonał rzut karny, który sam wywalczył

19:00

Hertha Berlin chce wykorzystać Piątka w ataku pozycyjnym, ale Polak ma sporo problemów ze stoperami

18:30

WAŻNE WYDARZENIA W MECZU HERTHA - EINTRACHT:

16'

Kontuzja w drużynie Eintrachtu Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Steven Zuber.

11'

Krzysztof Piątek interweniował we własnym polu karnym. Po jego wybiciu rywale oddali jeszcze strzał, ale on nie zagroził zawodnikom z Berlina

18:30

Hertha Berlin: Schwolow - Pekarík, Boyata, Torunarigha, Mittelstädt - Darida, Stark (C), Tousart - Cunha - K. Piątek, Lukebakio. - [b]Eintracht Frankfurt:[/b]Trapp - D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger - Tour, Rode, Ilsanker, Kostić - Kamada - André Silva, Dost. Rezerwowi: Rönnow - Barkok, Ache, Chandler, Kohr, Tuta, Zuber, D. da Costa, Sow.

18:28

Łącznie Piątek trafił do siatki zaledwie 4 razy w 16 meczach Herthy w Bundeslidze, w tym dwa z rzutów karnych.

18:29

Hertha po sobotniej wygranej znajduje się na 2. pozycji w ligowej tabeli, dzięki korzystnemu bilansowi bramek. Liderem jest Bayern Monachium, który w poprzedni piątek zmiażdżył Schalke aż 8:0. Robert Lewandowski zdobył gola i popisał się dwiema asystami.

18:27

Zespół Bruno Labbadii w poprzednią sobotę wygrał na wyjeździe z Werderem Brema aż 4:1. W okazałym zwycięstwie nie miał zbyt dużego wkładu Krzysztof Piątek, który został zmieniony już po godzinie gry. Ze znakomitej strony pokazali się pozostali gracze ofensywni zespołu ze stolicy Niemiec. Dodi Lukebakio, Matheus Cunha oraz zmiennik Piątka, Jhon Cordoba - trafili wówczas do siatki rywali. Kolumbijczyk został kupiony w letnim okienku transferowym z 1. FC Koeln za 15 mln euro, spisał się znacznie lepiej niż Piątek. Nie tylko strzelił gola na 4:1, ale wcześniej zainicjował akcję, po której berlińczycy trafili do siatki na 3:1.