33' Matheus Cunha
61'
61' Matheus Cunha
76'
76' Eduard Loewen za Vladimir Darida
76'
76' Matthew Leckie za Dodi Lukebakio
76'
76' Jessic Ngankam za Krzysztof Piątek
79'
79' Matheus Cunha
85'
85' Maximilian Mittelstaedt za Peter Pekarik
85'
85' Deyovaisio Zeefuik za Marvin Plattenhardt
10'

10' Raphael Guerreiro
47'

47' Erling Braut Haaland
49'

49' Erling Braut Haaland
62'

62' Jude Bellingham za Mahmoud Dahoud
62'

62' Erling Braut Haaland
70'

70' Raphael Guerreiro
76'

76' Łukasz Piszczek za Emre Can
77'

77' Giovanni Reyna za Marco Reus
79'

79' Erling Braut Haaland
85'

85' Nico Schulz za Raphael Guerreiro
85'

85' Youssoufa Moukoko za Erling Braut Haaland

Relacja z meczu Hertha Berlin - Borussia Dortmund

90'

Dziękujemy za udział w relacji, pełne podsumowanie spotkania można przeczytać poniżej.

90'

Ostatni gwizdek sędziego. W meczu 8. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund rozbiła na wyjeździe Herthę Berlin (5:2). Dortmundczycy po pierwszej połowie przegrywali co prawda 0:1, ale później popis umiejętności dał Erling Braut Haaland, który strzelił cztery gole.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

80'

5:2! HAAAALAND! ON JEST NIEMOŻLIWY! Norweg wbiegł dynamicznie w pole karne, przejął piłkę i precyzyjnym strzałem lewą nogą posłał piłkę do bramki.

78'

Hertha strzela drugiego gola!

75'

Krzysztof Piątek opuszcza boisko, ale stan Polaków na boisku pozostaje bez zmian - w Borussii do gry wchodzi bowiem Łukasz Piszczek.

70'

4:1! Koncert Borussii trwa! Tym razem bramkarza Herthy pokonał Raphael Guerreiro, który świetnie zachował się w polu karnym, gdzie oddał strzał upadając na murawę.

62'

HALAAAAAAAND! BORUSSIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! Napastnik gości popisał się świetnym rajdem, wyprzedził obrońców gospodarzy i skompletował hat-tricka.

49'

PIORUNUJĄCY POCZĄTEK BORUSSII! GOŚCIE WYCHODZĄ NA PROWADZENIE! Haaland świetnie wyszedł na pozycję, przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Schwolowa.

46'

MAMY WYRÓWNANIE! Ależ rozpoczęła drugą połowę Borussia. Can dograł piłkę z prawej strony boiska, a w polu karnym najlepiej zachował się Haaland, który bez problemu skierował piłkę do bramki.

46'

ROZPOCZYNAMY drugą połowę.

45'

PRZERWA. Za nami dość niespodziewane 45 minut. Hertha Berlin prowadzi, a Borussia, poza pojedynczymi zrywami, nie ma zbyt wielu argumentów, dzięki którym mogłaby przejąć inicjatywę i doprowadzić do wyrównania.

44'

Ależ blisko bramki wyrównującej był Erling Haaland. Norweg nie wykorzystał jednak doskonałego podania w polu karnym, źle przyjmując piłkę.

40'

Do końca pierwszej połowy pozostało 5 minut. Na razie nie zapowiada się na to, by Borussia mogła zagrozić Hercie. Gospodarze kontrolują przebieg gry i spokojnie budują ataki pozycyjne.

34'

GOOOOOL! HERTHA OBEJMUJE PROWADZENIE! Cudowne uderzenie Cunhi zza pola karnego. Burki nie miał szans.

33'

Kolejny stały fragment gry dla Borussii. Kolejny, który nie przyniósł zagrożenia. Witsel nie zdołał dojść do dośrodkowania Reusa.

28'

Rzut rożny dla Borussii bez zagrożenia dla Herthy. Dortmundczycy w tym sezonie nie strzelili jeszcze ani jednego gola po takim stałym fragmencie gry.

20'

Haaland znowu z piłką w polu karnym Herthy. Obrońcy berlińczyków zdołali go jednak zablokować.

16'

Ależ groźnie było teraz pod bramką Herthy! Najpierw strzelać próbował Haaland, potem Reus. Obywa uderzenia zostały jednak zablokowane, a piłka trafiła ostatecznie w ręce Schwolowa.

13'

Dwa razy znalazł się teraz Krzysztof Piątek z piłką w polu karnym Borussii, ale za każdym razem był wypychany przez obrońców rywali.

10'

Obraz gry zmienił się po pierwszych minutach. Teraz to Hertha częściej atakuje, a Borussia czeka na to, co zrobią rywale.

8'

Bardzo groźna kontra Herthy. Zza pola karnego potężnie uderzył Lukebakio, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała nad poprzeczką.

5'

Borussia niemal przez cały czas przebywa z piłką na połowie rywali. Hertha próbowała wyjść przed chwilą z kontrą, ale szybko została zatrzymana.

2'

Borussia zaczyna bardzo ofensywnie. Już dwa razy posyłała piłkę w pole karne rywali, ale na razie nie zagroziła bramce Schwolowa.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

19:25

Piłkarze wychodzą już na boisko. Początek spotkania o godz. 20:30.

19:12
19:08

Sobotnie spotkanie będzie niezwykle ważne dla Krzysztofa Piątka. W obliczu kontuzji Jhona Cordoby reprezentant Polski stał się podstawowym napastnikiem Herthy, dostając tym samym drugą szansę zaistnienia w jej barwach.

19:05

Z kolei Borussia jest aktualnie na 4. pozycji i może wykorzystać potknięcie Bayernu Monachium, który zremisował 1:1 z Werderem, i zbliżyć się do lidera na jeden punkt.

19:05

Hertha zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli i w przypadku wygranej, może awansować na 12. pozycję, wyprzedzając Hoffenheim, które w sobotę zremisowało ze Stuttgartem 3:3.

19:01

Skład Borussii Dortmund:

19:00

W wyjściowym składzie Herthy znalazł się Krzysztof Piątek, dla którego to będzie 3. mecz w tym sezonie Bundesligi, w którym zagra od 1. minuty.

18:58

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu Herthy Berlin, która podejmie na własnym stadionie Borussię Dortmund.