43' Luke Shaw
51'
51' Domingos Duarte
54'
54' German Sanchez za Domingos Duarte
74'
74' Dimitri Foulquier za Carlos Neva
74'
74' Darwin Machis za Kenedy
86'
86' Yan Brice Eteki za Maxime Gonalons
86'
86' Luis Suarez za Roberto Soldado
89'
89' Yan Brice Eteki
46'

46' Alex Telles za Luke Shaw
65'

65' Edinson Cavani za Marcus Rashford
72'

72' Harry Maguire
73'

73' Nemanja Matić za Paul Pogba
84'

84' Nemanja Matić
85'

85' Donny van de Beek za Mason Greenwood
90'

90' Bruno Fernandes

Relacja z meczu Granada - Manchester United

90

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90

W pozostałych meczach: Arsenal Londyn - Slavia Praga 1:1 (Pepe 86' - Holes 90+4'), Ajax Amsterdam - AS Roma 1:2 (Klaassen 39' - Pellegrini 57', Ibanez 87'), Dinamo Zagrzeb - Villarreal 0:1 (Moreno 44'-k.).

90

Koniec meczu! Granada - Manchester United 0:2! "Czerwone Diabły" nie zaprezentowały wielkiej piłki, ale pewnie wygrały na Estadio Los Carmenes. United jedną nogą w półfinale!

90

Dośrodkowanie Jamesa, kiks w polu karnym Sancheza, ale piłka i tak trafia w ręce Rui Silvy.

90

Jeszcze zablokowany w polu karnym United Machis.

90

Cztery minuty doliczone w Granadzie.

90

Arsenal Londyn - Slavia Praga. GOOOOOOOOOOOOLLL dla Slavii! W doliczonym czasie gry do remisu doprowadza po rzucie rożnym Tomas Holes! Slavia znów zaskakuje faworyta z Wysp Brytyjskich! 1:1, 90+4'

90

GOOOOOOOOOOOOLLL! Bruno Fernandes! Miał na rękach piłkę Rui Silva, ale jednak trafiła ona do siatki! 0:2!

89

Rzut karny dla Manchester United! Sędzia z Portugalii dopatrzył się faulu Brice'a na Fernandesie! Żółta kartka dla pomocnika gospodarzy.

87

Brice i Suarez zmieniają Soldado oraz Gonalonsa.

85

Ajax Amsterdam - AS Roma. GOOOOOOOOOOL dla Romy! Po rzucie rożnym bramkę dla gości strzela Roger Ibanez! Rzymianie po pudle z karnego Tadicia odwracają wynik spotkania! 1:2, 87'

85

Van de Beek zmienia w zespole gości Greenwooda.

84

Arsenal Londyn - Slavia Praga. GOOOOOOOOOOOOLLL dla Arsenalu! Kanonierzy nie zachwycali, ale dopięli swego! Rezerwowy Nicolas Pepe trafia do siatki! 1:0, 86'

84

Żółta kartka dla Maticia.

83

Bruno Fernandes po podaniu Jamesa znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek ze swoim rodakiem - Rui Silvą! Kapitalna szansa dla United.

81

No i właśnie. Kolejne uderzenie z dystansu. Tym razem próba Machisa, odbita od obrońcy, wychodzi na rzut rożny.

79

Zgasło to spotkanie w drugiej połowie. Bardzo niewiele dzieje się po przerwie na Estadio Los Carmenes. Nie było żadnej sytuacji bramkowej, a na uwagę zasługują jedynie pojedyncze strzały z dystansu.

77

Dobre dośrodkowanie Tellesa z lewego skrzydła. Nie doszedł do niego jednak Cavani.

75

Podwójna zmiana w Granadzie. Foulquier i Machis za Kenedy'ego i Nevę.

74

Arsenal Londyn - Slavia Praga. W tym spotkaniu utrzymuje się wynik bezbramkowy i nie ma wielu emocji. Najlepszą sytuację zmarnował w drugiej połowie Alexander Lacazette, który trafił w poprzeczkę. 0:0, 75'

74

Kolejna zmiana w United. Matić za słabiutkiego dzisiaj Pogbę.

72

Żółta kartka dla Maguire'a i to kolejny zawodnik, który nie będzie mógł zagrać w rewanżu.

70

Neva włączył się do groźnej akcji gospodarzy. Jego dośrodkowanie zablokowane i jest korner dla Granady.

69

Indywidualna akcja Herrery zakończona bardzo niecelnym strzałem z kilkunastu metrów. Po chwili ten sam piłkarz uderzył równie niecelnie z półobrotu, z około 16 metrów.

67

Kenedy oddał kolejny celny strzał zza pola karnego. Skończył się on jednak tak samo jak poprzednie - bardzo pewną interwencją De Gei.

66

Soldado uderza bardzo niecelnie z dystansu.

66

Cavani zmienia Rashforda w zespole gości.

63

Posiadanie piłki - 66:34 na korzyść United.

62

Teraz to Wan Bissaka wywalczył rzut rożny dla drużyny gości.

61

Katastrofalne dośrodkowanie Kenedy'ego z rożnego. Piłka daleko poza boiskiem.

60

Herrera w kontrataku został zablokowany w okolicach pola karnego przez Lindelofa. Gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

58

Efektowna akcja indywidualna Maguire'a! Jego mocny, płaski strzał z dystansu minął jednak bramkę Granady!

57

Na spalonym złapany Kenedy.

54

Ajax Amsterdam - AS Roma! GOOOOOOOOL dla Romy! Zemściło się pudło z rzutu karnego na gospodarzach! Lorenzo Pellegrini już chwilę później doprowadza do remisu z rzutu wolnego! 1:1, 57'

54

Zmiana w Granadzie. Schodzi kontuzjowany Duarte, wchodzi German Sanchez.

54

Ajax Amsterdam - AS Roma. Rzut karny dla Ajaxu! Faulowany Dusan Tadić podchodzi do piłki i uderza w sam środek bramki, gdzie został bramkarz Romy! Pau Lopez odbił piłkę! 1:0, 54'

51

Żółta kartka dla Duarte. Nie będzie go w rewanżu, a do tego pokazuje on, że doznał kontuzji. Potrzebna będzie zmiana. Opatrywany jest również faulowany James.

50

Stały fragment gry ponownie kończy się dobrym uderzeniem z dystansu Kenedy'ego! Złapał piłkę De Gea!

49

Herrera na prawym skrzydle poradził sobie z Tellesem, ale jego dośrodkowanie wybił na rzut rożny Maguire.

47

Rzut rożny dla Granady, ale tym razem rozegrany bardzo źle. Dośrodkowanie nie poszybowało w pobliże żadnego zawodnika gospodarzy.

46

W drużynie Manchesteru United Alex Telles zmienił Luke'a Shawa.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Granadzie!

45

W pozostałych spotkaniach szału nie ma. Ajax Amsterdam - AS Roma 1:0 (Klaassen 39'), Arsenal Londyn - Slavia Praga 0:0, Dinamo Zagrzeb - Villarreal 0:1 (Moreno 44'-k.). Do rywalizacji w ćwierćfinałach Ligi Europy wracamy za kilkanaście minut.

45

Koniec pierwszej części gry. Granada - Manchester United 0:1. Przez długi czas w Granadzie nie działo zbyt wiele, ale goście zdołali objąć prowadzenie po bramce Marcusa Rashforda. Później ożywili się gospodarze, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Może to im się uda po przerwie.

45

Kolejny rzut rożny, ale tym razem nie było strzału na bramkę United. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Dinamo Zagrzeb - Villarreal. GOOOOOOOOOOL dla Villarreal! Gerard Moreno wykorzystuje rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Dinama! 0:1, 43'

44

Kolejne stałe fragmenty gry dla gospodarzy! Granada przycisnęła w końcówce pierwszej połowy! Teraz z powietrza z około 20 metrów uderza Kenedy, ale w sam środek bramki. Broni De Gea.

42

Żółtą kartką ukarany Luke Shaw za faul taktyczny. Jego również zabraknie w rewanżu.

42

Ajax Amsterdam - AS Roma. GOOOOOOOOOL dla Ajaxu! Davy Klaassen ,po akcji z Dusanem Tadiciem, strzałem lewą nogą ze środka pola karnego otwiera wynik w Amsterdamie! 1:0, 39'

41

Słupek! Kapitalne rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy! Herrera z powietrza trafia w słupek bramki De Gei! Po rzucie rożnym w dobrej sytuacji nie trafia Soldado.

40

Żółta kartka dla McTominaya, który przez to nie zagra w rewanżu.

38

Atak pozycyjny Granady zakończony niedokładnym dośrodkowaniem Diaza w pole karne United.

35

Fernandes uderzył zza pola karnego, a odbita piłka wyleciała na rzut rożny.

34

Granada trochę się otwiera po straconej bramce. To może przynieść zdecydowanie ciekawsze widowisko.

32

Wreszcie! Mamy celny strzał i mamy gola w Granadzie! Wspaniałe długie podanie Lindelofa, Rashford kapitalnie ją opanował, uciekł obrońcom i płaskim strzałem otworzył wynik tego spotkania!

31

GOOOOOOOOOOOOOOLLL! Marcus Rashford!

29

Dinamo Zagrzeb - Villarreal. Po strzale głową Mislava Orsicia piłka wpada do siatki Hiszpanów, ale jednak sędzia odgwizdał spalonego we wczesnej fazie akcji. VAR potwierdził tę decyzję. 0:0, 29'

28

Indywidualna akcja Kenedy'ego zakończona bardzo niedokładnym strzałem z powietrza.

27

Ładne techniczne uderzenie Rashforda z narożnika pola karnego poszybowało nieznacznie ponad poprzeczką!

26

Herrera trafiony dłonią w twarz przez McTominaya w środku pola. Krótka przerwa w grze.

24

Można się śmiać, ale to naprawdę jest najciekawszy moment tego spotkania, jak dotąd.

22

Liczba celnych strzałów we wszystkich czterech spotkaniach: 5. Żaden z nich nie miał miejsca w Granadzie, ani Londynie, gdzie Arsenal mierzy się ze Slavią.

21

Strata Rashforda, kontra Granady, ale centra Puertasa nie znajduje adresata w polu karnym,

20

Rashford huknął wysoko nad bramką gospodarzy.

19

Bruno Fernandes faulowany około 35 metrów od bramki Granady. Rzut wolny dla gości.

18

Manchester United długo się utrzymuje przy piłce, ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu futbolówki, ale zupełnie niczego to nie daje. United rozgrywają piłkę niezwykle wolno.

16

Za nami kwadrans we wszystkich spotkaniach. Na razie nigdzie nie padły gole.

15

Zamieszanie w polu karnym Granady. Gospodarze zdołali wybić piłkę poza pole karne.

14

Wan Bissaka wywalczył rzut rożny dla Manchesteru.

13

Na spalonym złapany Soldado, choć to chyba był błąd arbitra.

10

Krótkie rozegranie, zablokowane dośrodkowanie Montoro zmierzało w światło bramki Manchesteru, jednak dobrze interweniował De Gea.

10

Montoro zagrywa w pole karne, gdzie Fernandes wybija na rzut rożny.

9

Kenedy opatrywany przez lekarzy Granady. Oberwał mocno jego staw skokowy po tym wejściu Pogby.

8

Paul Pogba stracił piłkę na własnej połowie i bardzo ostro potraktował wślizgiem Kenedy'ego. W pełni zasłużona żółta kartka dla Francuza.

7

Jakieś problemy ze zdrowiem ma wracający po kontuzji Marcus Rashford. Zobaczymy, czy będzie mógł kontynuować grę.

6

Teraz z dystansu uderzał Pogba, ale i on trafił w obrońcę Granady.

5

Kontratak Manchesteru United! W indywidualnej akcji w polu karnym zablokowany został Rashford, podobnie jak po chwili uderzenie z dystansu McTominaya.

3

Kolejna centra w pole karne United. Próbował Neva, ale zagrał zdecydowanie zbyt wysoko.

1

I już pierwsza akcja Granady, ale dośrodkowanie Kenedy'ego z lewego skrzydła nie dotarło do Soldado.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

19:57

Piłkarze obu drużyn na murawie, czas na hymn Ligi Europy.

19:54

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Artur Soares Dias z Portugalii.

19:53

Rezerwowi Granady: Escandell, Fabrega, Brice, Foulquier, Machis, Molina, Perez, Sanchez, Suarez.

19:53

Skład Granady: Rui Silva; Diaz, Duarte, Vallejo, Neva; Herrera, Gonalons, Montoro; Puertas, Soldado, Kenedy.

19:52

Rezerwowi United: Grant, Henderson, Telles, Tuanzebe, Williams, Diallo, Fred, Mata, Matić, Elanga, Van de Beek, Cavani.

19:51

Skład Manchesteru United: De Gea - Wan Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw - McTominay, Pogba - James, Fernandes, Rashford - Greenwood.

19:49

Mecz Granady z Manchesterem United to starcie przedstawicieli dwóch najsilniejszych lig w Europie, ale jednak z nieco innych rejonów tabeli. United są wiceliderem Premier League, który przeżył rozczarowanie w postaci odpadnięcia z Ligi Mistrzów. Dla Granady, która w La Liga zajmuje 9. miejsce, sam awans do tej fazy Ligi Europy jest ogromnym sukcesem.

19:48

W dzisiejszej relacji będziemy skupiali się przede wszystkim na meczu Granady z Manchesterem United, ale na bieżąco będziemy także informować o tym, co się dzieje na innych stadionach. W innych spotkaniach Arsenal Londyn zmierzy się ze Slavią Praga, Ajax Amsterdam podejmie AS Roma, a Dinamo Zagrzeb zagra z Villarreal!

19:47

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy! Początek wszystkich czterech spotkań o godzinie 21:00!