32' Erik Janza
33'
33' Alasana Manneh
58'
58' Piotr Krawczyk za Alex Sobczyk
59'
59' Daniel Scislak za Roman Prochazka
81'
81' Krzysztof Kubica za Bartosz Nowak
81'
81' Filip Bainovic za Alasana Manneh
90'
90' Adam Ryczkowski za Giannis Masouras
12'

12' Michal Frydrych
39'

39' Adi Mehremic
46'

46' Vullnet Basha za Gieorgij Żukow
70'

70' Fatos Beciraj za Jean Carlos
76'

76' Rafał Boguski za Yaw Yeboah
87'

87' Lukas Klemenz za Adi Mehremic
87'

87' Maciej Sadlok za Stefan Savic
90'

90' Łukasz Burliga

Relacja z meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków

90'  + 7'

KONIEC MECZU. Górnik traci pierwsze punkty w tym sezonie. 0:0 z Wisłą.

90'  + 5'

Jimenez z dystansu, ale w trybuny. I to w te górne rzędy.

90'  + 4'

Burliga powstrzymał szybką akcję Górnika - nieprzepisowo, żółta kartka.

90'  + 1'

I kolejny rzut wolny dla Wisły - faulowany Plewka.

90'

Sześć minut doliczone do drugiej połowy.

89'

I kolejny wiślak leży na boisku. Tym razem jednak po faulu - Burliga.

87'

I zmiana, w Wiśle: Klemenz za Mehremicia. A nawet podwójna, bo na boisku po chwili pojawia się też Sadlok, za Savicia.

84'

Janża nieczysto trafia w piłkę, kibice gwiżdżą, bo domagają się zagrania ręką. Ale nie ma o tym mowy, gramy dalej.

82'

Mehremić ofiarnym wślizgiem blokuje piłkę. A strzelał Masouras.

78'

Boguski przed pole karne do Savicia, ale ten źle przyjmuje i traci piłkę.

77'

Zmiana w Wiśle: schodzi Yeboah, wchodzi Boguski.

76'

Lis! Fantastyczna interwencja - broni strzał Ściślaka.

74'

Górnik cały czas przy piłce, Wisła chyba już opadła z sił.

72'

I nie będzie w stanie grać dalej: Beqiraj za Jeana Carlosa.

71'

Przerwa w grze - ba boisku leży Jean Carlos.

68'

Jimenez - głową, celnie, ale broni Lis!

67'

Krawczyk! Jak on tego nie strzelił!? I tak byłby spalony, ale piłkarz Górnika, choć powinien, bo miał przed sobą tylko Lisa, nie trafił nawet w bramkę.

64'

Lepszy fragment gry w wykonaniu Górnika.

61'

Masouras z dystansu, ale chyba lepiej przemilczeć ten strzał. Wznowi Lis.

60'

Podwójna zmiana w Górniku: schodzą Prochazka i Sobczyk, wchodzą Krawczyk i Ściślak.

58'

To mogła być akcja, po której Wisła zdobędzie bramkę. Nawet powinna, ale Savić źle wykończył kontrę - strzał nad poprzeczką.

56'

Za wysoko uniesiona noga Jeana Carlosa - rzut wolny dla Górnika.

54'

Aaj, było blisko. Koj mocno głową, lecz minimalnie nad poprzeczką.

51'

Yeboah z rzutu rożnego. Strzał Burligi głową - nad poprzeczką.

48'

Wiśniewski, głową, ale obok słupka. Wznowi Lis.

47'

Górnik od razu ruszył do ataku. Szybko wywalczył rzut rożny.

46'

Zaczynamy drugą połowę. W Wiśle jedna zmiana: Basha za Żukowa.

45'

Ani minuty nie doliczył do pierwszej połowy sędzia Marciniak - przerwa. 0:0, ale z wyraźnym wskazaniem na Wisłę.

43'

Frydrych trąca piłkę i uprzedza Jimeneza. Mogło być groźnie pod bramką Wisły.

39'

Poprzeczka! Górnik znowu ma szczęście. A strzelał Savić!

37'

Rzut wolny dla Wisły. Faulował Sobczyk, a faulowany był Mehremić.

35'

Plewka dobrze przyblokował Nowaka na skrzydle i zwolnił akcje Górnika.

33'

Żółta kartka, a nawet dwie. Obie dla piłkarzy Górnika: najpierw dla Jaży, po chwili dla Manneha.

31'

Kolejna akcja Wisły. Tym razem Savicia. Efekt? Rzut rożny.

28'

Słupek ratuje Górnika od straty gola!

26'

Dośrodkowanie Jaży z rzutu rożnego, ale radzą sobie z nim wiślacy.

24'

Jean Carlos po raz kolejny na spalonym.

22'

Yeboah z rzutu rożnego, lewą nogą w pole karne - groźne dośrodkowanie, ale Chudy piąstkuje piłkę. Poza tym gra i tak przerwana - sędzia Marciniak uznał, że bramkarz Górnika był faulowany.

18'

Prochazka. On akurat celnie, ale strzał zostaje przyblokowany - rzut rożny dla Górnika.

15'

Mehremić strzela, ale niecelnie. Od bramki wznowi Chudy.

13'

Frydrych - pierwsza żółta kartka, za przytrzymywanie rywala.

12'

Chudy wybiega za pole karne, uprzedza rywala i wybija piłkę.

10'

To Górnik miał atakować, a tymczasem to Wisła po 10 minutach sprawia lepsze wrażenie.

7'

Gra przerwana - Jean Carlos złapany na spalonym, po raz drugi.

4'

Lis broni bardzo mocne uderzenie, nadal 0:0.

2'

Burliga z dystansu, ale niecelnie. Bardzo niecelnie.

1'

Zaczynamy! Od środka Górnik!

18:23

Największy problem Wiślacy mają na pozycji młodzieżowca, bo izolowani są Aleksander Buksa i Dawid Szot, którzy w czwartek mieli objawy przeziębienia. Kontuzjowany jest także 17-letni Daniel Hoyo-Kowalski, dlatego w pierwszym składzie znalazł się 19-letni Patryk Plewka, który w tym sezonie ligowym jeszcze nie pojawił się na murawie. W kadrze na mecz nie znalazł się także Michał Mak. Do Zabrza nie pojechał także Jakub Błaszczykowski.

18:22

W klubie przeprowadzono jednak dodatkową serię testów na koronawirusa, bo pozytywny wynik miał jeden z wysoko postawionych pracowników klubu. Okazało się, również, że czwartkowe testy potwierdziły kolejne przypadki koronawirusa, o czym poinformował klub w specjalnym oświadczeniu.

18:22

W piątek dowiedzieliśmy się o kolejnych przypadkach koronawirusa w polskim futbolu Tym razem w Wiśle Kraków. W czwartek dwóch graczy w klubie pojawiło się z objawami choroby. Byli to Aleksander Buksa i Dawid Szot. Obydwaj zostali odizolowani od reszty zespołu. Jak się jednak okazało, wyniki testów o obydwu graczy były ujemne

18:22
18:20
18:18

Tylko dwa punkty w czterech meczach i fatalna gra. Wisła Kraków zalicza słaby start w nowym sezonie ekstraklasy. Przynajmniej od kilku dni mówi się o tym, że dni Artura Skowronka przy Reymonta są policzone. Władze klubu zaprzeczają, ale kolejna porażka może o tym przesądzić. A rywal jest arcytrudny, bo Biała Gwiazda w piątek zagra na wyjeździe z rozpędzonym liderem ekstraklasy - Górnikiem Zabrze, który wygrał do tej pory wszystkie spotkania, strzelił w nich 12 goli, a stracił tylko trzy. Początek meczu Górnik - Wisła w piątek o 20.30.