• Jakub Świerczok (29') , Sebastian Milewski (66')
Górnik Zabrze
Piast Gliwice
46'
46' Erik Janza za Michal Rostkowski
46'
46' Filip Bainovic za Norbert Wojtuszek
46'
46' Jesus Jimenez za Alex Sobczyk
54'
54' Michał Koj
72'
72' Jesus Jimenez
73'
73' Daniel Ściślak za Roman Prochazka
86'
86' Adam Ryczkowski za Giannis Masouras
29'

29' Jakub Świerczok
64'

64' Michał Żyro za Gerard Badia
66'

66' Sebastian Milewski
75'

75' Tomasz Jodłowiec za Michał Żyro
86'

86' Arkadiusz Pyrka za Dominik Steczyk
87'

87' Mikkel Kirkeskov

Relacja z meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice

90'  + 5'

Dziękujemy za relację!

90'  + 5'

Zespół Waldemara Fornalika wygrał pierwszy mecz w ekstraklasie w tym sezonie!

90'  + 5'

KONIEC MECZU! 2:1 DLA PIASTA!

90'  + 3'

Dobra interwencja Placha po strzale Bainovicia z dystansu.

90'

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

87'

Kartka dla Kirkeskova.

86'

I Pyrka za Steczyka.

86'

Ryczkowski w miejsce Masourasa.

85'

Po wejściu Jodłowca Piastowi udało się oddalić grę od własnej bramki.

79'

Górnik odważnie atakuje. Zespół Marcina Brosza ambitnie walczy jeszcze o punkt.

75'

Pech Michała Żyry, który niedawno na boisko wszedł, a już teraz musiał z niego zejść z powodu kontuzji. W jego miejsce Jodłowiec.

72'

Świetne podanie za linię obrony w wykonaniu Bainovicia, Jimenez wyszedł sam na sam z Plachem i spokojnie strzela gola kontaktowego.

72'

JESUS JIMENEZ! 1:2!

70'

Piast jest już tylko 20 minut od pierwszego zwycięstwa w sezonie!

67'

Konczkowski dogrywa piłkę w pole karne z prawej strony, a Milewski świetnym uderzeniem z powietrza podwyższa prowadzenie Piasta!

66'

2:0 DLA PIASTA!

64'

Pierwsza zmiana w Piaście. Michał Żyro zmienia Gerarda Badię.

57'

Przewaga Górnika nieco zelżała. Piast odważniej wychodzi ze swojej połowy.

54'

Kartka dla Koja za taktyczny faul.

53'

Piast ma sporo problemów, żeby utrzymać się przy piłce i pograć nią na połowie Górnika.

50'

Górnik, tak samo jak na początku pierwszej połowy, ruszył na rywala i teraz szuka możliwości wyrównania.

46'

Początek drugiej połowy.

20:33

Jimenez, Janza i Bainović już na boisku. Zeszli Rostkowski, Wojtuszek oraz Sobczyk. Trener Brosz już w przerwie dokonał potrójnej zmiany.

45'

Przerwa. Na razie lepszy Piast, który prowadzi po golu Świerczoka.

42'

Zaostrzył nam się mecz w ostatnich minutach.

40'

Ależ szansę miał Piast! Kapitalny kontratak, Badia zagrał do Milewskiego, który był sam na sam z Chudym i zamiast strzelać, wdał się w drybling i oddał słaby strzał, który został wybity z bramki przez Rostkowskiego.

34'

Długo wydawało się, że to Górnik jako pierwszy strzeli gola, a tymczasem to goście prowadzą i to oni zaczynają wyglądać dużo lepiej od rywali.

30'

Fatalny błąd zawodnika Górnika, który z połowy boiska chciał zagrać do własnego bramkarza. Zrobił to jednak za lekko, co wykorzystał Świerczok, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Chudym, bardzo ładnie podcinając nad nim piłkę.

29'

JAKUB ŚWIERCZOK! 1:0 DLA PIASTA!

27'

Świetna akcja Piasta i minimalnie niecelne uderzenie Steczyka!

22'

Górnik zyskuje coraz wyraźniejszą przewagę. Piast z coraz większymi problemami wiąże ataki.

19'

Niecelne uderzenie Sobczyka.

17'

Tęskniliście? xD

15'

Strzelał Nowak, piłkę odbił Plach.

13'

Szybka akcja Piasta przerwana taktycznym faulem Nowaka.

10'

Niezłą szansę miał Świerczok, ale uprzedził go jednak Chudy.

6'

Obie drużyny starają się grać szybko, dynamicznie przenosząc akcje na połowę przeciwnika. Na razie bez sytuacji bramkowych, ale to może zwiastować dobry mecz.

3'

Żywe pierwsze minuty, akcja toczyła się raz pod jedną, raz pod drugą bramką.

1'

Gramy!

19:28

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę zaczynamy.

19:17

Początek meczu o godzinie 20:30.

19:17
19:15
19:14

Górnik zajmuje zaś trzecie miejsce w tabeli z trzema punktami straty do lidera - Rakowa Częstochowa.

19:13

To bardzo ważny mecz dla gości. Nie tylko dlatego, że to derby Śląska. Drużyna Waldemara Fornalika zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i na koncie ma tylko dwa punkty. Piast wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

19:13

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na drugi już dziś zaległy mecz dziewiątej kolejki ekstraklasy. W Zabrzu Górnik podejmie Piasta Gliwice.