• Przemysław Wiśniewski (51')
Górnik Zabrze
Piast Gliwice
53'
53' David Kopacz za Łukasz Wolsztyński
56'
56' Szymon Matuszek
64'
64' Juan Bauza za Kamil Zapolnik
81'
81' Daniel Ściślak za Filip Bainovic
90'
90' Przemysław Wiśniewski
44'

44' Piotr Malarczyk
51'

51' Przemysław Wiśniewski (sam.)
65'

65' Patryk Tuszyński za Tomasz Jodłowiec
75'

75' Gerard Badia za Piotr Parzyszek

Relacja z meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice

90'  + 5'

Dziękujemy za relację!

90'  + 5'

Koniec meczu! W derbach Śląska Górnik Zabrze remisuje 1:1 z Piastem Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika nie wykorzystał okazji do objęcia pozycji lidera ekstraklasy.

90'  + 4'

Sędzia przedłużył mecz po urazie Kirkeskova. Ostatni rzut rożny dla Górnika.

90'  + 3'

Żółta kartka dla Wiśniewskiego za przerwanie korzystnej akcji Piasta.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

87'

Wideoweryfikacja potwierdza decyzję sędziego. A zatem nadal mamy remis, 1:1.

86'

Piłka wpada do bramki Piasta w sytuacji dwóch na jednego, ale sędzia odgwizduje spalonego! Nie dotyczyło to jednak ostatniego podania, na pustą bramkę, a podania wcześniejszego, pozwalającego znaleźć się piłkarzom Górnika w tak doskonałej sytuacji.

80'

Ależ obrona Chudego! Tuszyński uderzył z dystansu, ale kapitalnie broni bramkarz Górnika!

76'

Zmiana w Górniku. Badia wszedł za Parzyszka.

75'

Dobra akcja Górnika, Parzyszek oddał strzał z ostrego kąta, ale znacznie się pomylił.

72'

Plach ratuje Piasta! Doskonałe podanie do Jimeneza, bramkarz gliwiczan wyszedł z bramki i obronił strzał pomocnika Górnika.

69'

Niewiele się dzieje boisku. Walka w środku pola, wiele strat.

65'

Zmiana także w Piaście. Tuszyński wchodzi na boisko za Jodłowca.

63'

Zmiana w Górniku. W miejsce Zapolnika wchodzi Bauza.

59'

Ależ okazję miał Parzyszek! Doskonała prostopadła piłka, ale piłkarz Piasta uderza w Chudego.

59'

Jimenez uderzał sprzed pola karnego, ale obok słupka.

56'

Rzut rożny, piłka spadła idealnie na głowę Matuszka, który pokonuje Placha!

56'

I MAMY REMIS! Matuszek strzelcem!

56'

Górnik naciska, chcąc jak najszybciej odrobić straty.

53'

Po tej bramce Piast wyszedł na pozycję lidera ekstraklasy.

51'

Jodłowiec otrzymał podanie przed polem karnym, oddał silny strzał. Wiśniewski próbował interweniować, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

51'

JODŁOWIEC! Piast na prowadzeniu!

49'

Sporo walki w środku pola, Piast utrzymuje się przy piłce.

46'

Wracamy do gry po przerwie!

45'  + 3'

PRZERWA. Za nami przyzwoita pierwsza połowa, szczególnie w wykonaniu gospodarzy. Zabrzanie nie potrafili jednak wykorzystać żadnej sytuacji.

45'  + 2'

Kolejny rzut wolny dla Górnika! Jimenez sfaulowany na skraju pola karnego.

45'

Kapitalne uderzenie Janzy z rzutu wolnego! Piłka minimalnie minęła bramkę Placha. Górnik był bardzo blisko gola.

43'

Żółta kartka dla Malarczyka. Obrońca Piasta tuż przed polem karnym sfaulował Zapolnika. Górnik będzie miał doskonałą okazję do objęcia prowadzenia.

33'

Strzelać próbował teraz Jodłowiec, ale "próbował" to dobre słowo. Piłka zamiast w światło bramki, poleciała w trybuny.

29'

Kirkeskov próbował dośrodkowania z prawej strony boiska, ale posłał piłkę zbyt głęboko, przez co Chudy nie miał problemów z jej złapaniem.

24'

Górnik jakby zmęczył się 20 minutami gry ofensywnej. Albo zrezygnował widząc, że ataki nie przynoszą efektów. Kontrolę nad grą przejął Piast, ale pod pole karne rywali na razie podchodzi dosyć nieśmiało. Jakby się wstydził, nie wiedział jak zagadać.

15'

Górnik cały czas atakuje. Wolsztyński miał teraz doskonałą okazję, ale strzelił nad bramką Placha. Piast na razie bezradny.

8'

Piłkarze Piasta na razie wyglądają na zaskoczonych tym, jak ofensywnie nastawiony jest dziś Górnik. Gospodarze grają wysokim pressingiem i mieli już cztery okazje podbramkowe.

3'

Groźnie zrobiło się znowu pod bramką Placha. Jimenez dośrodkował w pole karne, Angulo strzelił głową, ale posłał piłkę prosto w ręce bramkarza gości.

2'

Górnik zaczyna od dośrodkowania w pole karne Piasta. Plach bez problemu łapie piłkę.

1'

GRAMY!

13:56

Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę rozpoczniemy śląskie derby!

13:53

- Jako drużyna znajdujemy się w bardzo dobrym dla nas miejscu. Wiemy o tym i dlatego jesteśmy pewni siebie i tego, że uda nam się znowu wygrać - przed niedzielnym meczem z Górnikiem Zabrze powiedział Gerard Badia, pomocnik Piasta, cytowany przez oficjalną stronę internetową gliwickiego klubu.

13:43

Piast będzie faworytem tego spotkania. Jeśli zespół Waldemara Fornalika zdoła pokonać rywali z Zabrza, awansuje - przynajmniej na chwilę - na pierwsze miejsce w tabeli.

13:42

Dzień dobry! Witamy w relacji drugiego niedzielnego meczu PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze na własnym boisku zmierzy się z Piastem Gliwice.