Legia Warszawa
22'
22' Roman Prochazka
34'
34' Adrian Gryszkiewicz
40'
40' Erik Janza
45'
45' Jesus Jimenez
45'
45' Bartosz Nowak
4'

4' Bartosz Kapustka
26'

26' Andre Martins
45'

45' Artur Jędrzejczyk
54'
54' Richmond Boakye za Alex Sobczyk
62'
62' Aleksander Paluszek za Adrian Gryszkiewicz
75'
75' Alasana Manneh za Roman Prochazka
75'
75' Daniel Ściślak za Bartosz Nowak
46'

46' Ernest Muci za Rafael Lopes
55'

55' Kacper Kostorz za Andre Martins
57'

57' Luquinhas
69'

69' Walerian Gwilia za Bartosz Slisz
82'

82' Kacper Kostorz
87'

87' Paweł Wszołek za Luquinhas

Relacja z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa

22:00

Legia wygrała z Górnikiem 2:1 i umocniła się na pozycji lidera ekstraklasy. Warszawiacy mają cztery punkty przewagi nad Pogonią Szczecin, która zagra jutro na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

90  + 6'

KONIEC MECZU!

90  + 6'

Gra wznowiona. Na szczęście ze zdrowiem piłkarzy jest okej. Koj nabawił się ogromnego guza na czole, Szabanow wrócił do gry. Początkowo zderzenie wyglądało na dużo, dużo poważniejsze.

90  + 2'

Sędzia doliczył pięć minut, ale ten mecz potrwa dłużej, bo obu piłkarzom udzielana jest pomoc. Na szczęście wydaje się, że wszystko będzie w porządku.

90  + 2'

Fatalne zderzenie Szabanowa z Kojem. Obaj piłkarze upadli na murawę i są nieprzytomni.

90

Świetna szansa dla Górnika, ale Boruc odbił strzał z bliska w wykonaniu Paluszka!

87

Wszołek w miejsce Luquinhasa.

83

Świetna akcja i podanie Luquinhasa. Kostorz spokojnie położył Paluszka na murawie i dał Legii prowadzenie!

82

KACPER KOSTORZ! 2:1 DLA LEGII!

76

Szansa dla Legii, ale uderzenia Mladenovicia i Kapustki a pola karnego Górnika zablokowane.

75

Podwójna zmiana w Górniku. Na boisku Ściślak i Manneh, zeszli Prochazka oraz Nowak.

74

Gwilia wprost w mur.

73

Masouras sfaulował... no kogo? Oczywiście, że Luquinhasa i szansa dla Legii z rzutu wolnego.

70

Coraz więcej emocji.

69

Gwilia w miejsce Slisza, czyli trzecia zmiana w Legii.

68

Dośrodkowywał Janza, legioniści wybili piłkę.

67

Faul Kapustki niedaleko własnego pola karnego. Rzut wolny dla gospodarzy i szansa na dobre, agresywne dośrodkowanie.

64

Bardzo niecelny strzał w wykonaniu Boakye.

62

Paluszek w miejsce Gryszkiewicza.

59

Przed polem karnym Górnika padł Luquinhas, jednak sędzia ani nie podyktował rzutu wolnego, ani nie pokazał żółtej kartki.

57

Kartka dla Luquinhasa za faul na Koju. Brazylijczyk, tak samo jak Martins, nie zagra w następnej kolejce, gdy warszawiacy zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

55

Druga zmiana w Legii. Kostorz w miejsce Martinsa.

54

I Sobczyk zszedł z boiska. W jego miejsce Boakye.

54

Ładna akcja Górnika, jednak w ostatniej chwili Sobczyk został zablokowany przez Szabanowa.

51

Za mocne podanie Kapustki do Juranovicia.

49

Szansa dla Górnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Legii. Ostatecznie przewrotką uderzał Kubica, ale uderzył niecelnie.

46

Początek 2. połowy.

46

Ernest Muci w miejsce Rafela Lopesa.

21:03

Będzie debiut w Legii. Ernest Muci wejdzie na boisko od początku 2. połowy.

20:55
45  + 3'

Przerwa. Legia prowadziła po golu Kapustki, ale tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Jimenez.

45  + 3'

Niezwykłe. Kolejny faul na Luquinhasie. Kolejna kartka, tym razem dla Nowaka.

45  + 2'

Pewne uderzenie i mamy remis w Zabrzu! Jeszcze kartka dla Czesława Michniewicza za zachowanie przy ławce rezerwowych.

45  + 1'

JESUS JIMENEZ! 1:1!

45

Jędrzejczyk przytrzymał Jimeneza i sędzia wskazuje na 11. metr!

45

Rzut karny dla Górnika Zabrze!

43

Znakomita szansa dla Górnika! W polu karnym Legii znalazł się Nowak, minimalnie przestrzelił!

42

Szansa dla Legii, dośrodkowanie Mladenovicia i tylko skuteczne odbicie Chudego sprawiło, że do piłki nie dopadł Juranović, który z bliska mógł wbić piłkę do pustej bramki.

39

Kartka dla Janzy za dyskusje z arbitrem. Wcześniej kolejny faul na Luquinhasie.

35

Po niezłych 20 minutach tempo spotkania wyraźnie spadło.

33

Kartka dla Gryszkiewicza za faul na Kapustce. Sporo brudnej gry.

30

Kolejny faul na Luquinhasie. Tym razem przewinił Wiśniewski.

27

Niedokładne dośrodkowanie Mladenovicia, które poleciało za bramkę Chudego.

26

Martins spóźniony w środku pola. Faul i kartka dla legionisty.

24

Ładna akcja ofensywna Legii, zakończona jednak zablokowanym strzałem Mladenovicia i faulem Martinsa.

21

Kartka dla Prochazki za kolejny faul na Luquinhasie.

20

Długie, niedokładne podanie Kubicy. Trzeba jednak przyznać, że po trudnym początku Górnik zaczyna dochodzić do głosu i gra coraz lepiej.

17

Sprzed pola karnego strzelał Nowak, ale spokojnie interweniował Boruc.

14

Mogliśmy mieć okazję dla Górnika. Mogliśmy, ale Mladenović w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do Jimeneza.

12

Szansa na drugą bramkę dla Legii! Znowu uderzał Kapustka, piłka po drodze odbiła się od jednego z zawodników Górnika i ledwo, ledwo interweniował Chudy.

9

Brzydki faul Prochazki na Luquinhasie, ale tym razem jeszcze bez kartki.

7

Celne uderzenie Wiśniewskiego, ale spokojnie interweniował Boruc.

5

Luquinhas ze środka boiska zagrał na prawą stronę do Juranovicia. Chorwat zagrał prostopadle do Kapustki, który w sytuacji sam na sam z Chudym dał Legii prowadzenie!

4

GOL DLA LEGII!

3

Dobry strzał Mladenovicia z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja Chudego.

1

Gramy!

19:57

Obie drużyny wychodzą już na boisko. Za kilka chwil początek meczu.

19:49

Początek meczu o godz. 20.

19:48

Dziś tylko na ławce Richmond Boakye.

19:47

Po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Legii zagra Artem Szabanow.

19:45

Górnik zaczął rok od remisu z Lechem Poznań (1:1). Potem w lidze były: porażka z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:2), zwycięstwo ze Stalą Mielec (2:1) i porażka z Lechią Gdańsk (0:2). Zabrzanie odpadli też z Pucharu Polski po porażce z Rakowem Częstochowa (2:4).

19:44

Legia nie przegrała czterech ostatnich meczów. Legioniści w lidze pokonali Raków Częstochowa (2:0) i Wisłę Płock (5:2) oraz zremisowali z Jagiellonią Białystok (1:1). Zespół Czesława Michniewicza awansował też w Pucharze Polski, pokonując 3:2 ŁKS.

19:43

Po 18 kolejkach Legia jest liderem tabeli i ma punkt przewagi nad Pogonią Szczecin. Górnik jest piąty i ma dwa punkty straty do Lechii Gdańsk, która pokonała dziś Stal Mielec 1:0.

19:42

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na mecz 19. kolejki ekstraklasy. W Zabrzu Górnik podejmie Legię Warszawa!