Legia Warszawa
31'
31' Florian Loshaj
46'
46' Thiago za Daniel Pik
64'
64' Rivaldinho za Milan Dimun
81'
81' Filip Piszczek za Tomas Vestenicky
81'
81' Patryk Zaucha za Ivan Fiolic
90'
90' Filip Piszczek
51'

51' Filip Mladenović
64'

64' Rafael Lopes za Walerian Gwilia
80'

80' Bartosz Kapustka

Relacja z meczu Cracovia - Legia Warszawa

90'  + 4'

Nie ma karnego - koniec meczu. Legia wygrywa 1:0.

90'  + 4'

Co tu się dzieje! Sędzia skończył mecz, ale jeszcze sprawdza VAR, czy Pekhart zagrał piłkę ręką w polu karnym.

90'  + 4'

KONIEC MECZU. Legia wygrywa 1:0 z Cracovią i jest nowym liderem ekstraklasy!

90'  + 2'

Żółta kartka dla Piszczka za faul na Jędrzejczyku.

90'  + 1'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Jedna już za nami.

90'

Rzut wolny dla Cracovii - Mladenović fauluje van Amersfoorta, dobra okazja do dośrodkowania.

87'

Thiago z dystansu, lewą nogą, obok słupka. Wznowi Miszta.

86'

Rodin dobrze blokuje Wszołka w polu karny, ale Legia cały czas przy piłce.

83'

Przyblokowane dośrodkowanie Pekharta - piłkę łapie Niemczycki.

81'

Zmiany w Cracovii: Zaucha za Fiolicia, Piszczek za Vestenicky'ego.

79'

Żółta kartka dla Kapustki za faul na Rapie.

78'

Legia cały czas cofnięta na własną połowę. Widać, że nie dąży do strzelenia kolejnych goli, tylko liczy na kontry i chce przede wszystkim utrzymać prowadzenie, które daje jej w tej chwili pozycję lidera w ekstraklasie.

75'

Pewny chwyt Miszty, który wyłapuje piłkę dośrodkowaną przez Rapę.

72'

Pekhart strzela, ale daleko od celu. Przeszkadzał mu van Amersfoort.

70'

Rzut wolny dla Legii - Rapa faulował Luquinhasa.

68'

Niecelny strzał Lopesa sprzed pola karnego. Wznowi Niemczycki.

65'

Zmiana też w Cracovii: Rivaldinho za Dimuna.

64'

Zmiana w Legii, chyba wymuszona: schodzi utykający Gwilia, wchodzi Lopes.

63'

Dimun w pole karne Legii z rzutu rożnego, ale wprost na głowę Pekharta.

60'

Martins przewraca się w polu karnym Cracovii, ale nie ma mowy o karnym. Jest za to faul Martinsa na Loshaju.

57'

Legia po tym golu cofnęła się na własną połowę, ale broni się dobrze. Cracovia na razie bezradna.

54'

Jędrzejczyk dobrze blokuje strzał van Amersfoorta.

52'

Akcję rozpoczął Luquinhas, ale dobrym podaniem i asystą popisał się też Juranović, który miękko wrzucił piłkę w pole karne - do Mladenovicia, który pokonał Niemczyckiego. Cracovia - Legia 0:1.

48'

Poprzeczka ratuję Cracovię od straty gola! Strzelał Mladenović.

47'

Rzut wolny dla Legii po tym, jak Siplak popchnął Luquinhasa.

46'

Zaczynamy drugą połowę. W Cracovii jedna zmiana: Thiago za Pika.

45'

Sędzia dolicza minutę, ale już nic się nie działo - przerwa, 0:0.

43'

Luquinhas faulowany przed własnym polem karnym.

41'

Przerwa w grze - na boisku leży Szymonowicz po starciu z Pekhartem.

40'

Lewczuk uprzedza Vestenicky'ego - rzut rożny dla Cracovii.

38'

Pekhart naciskany wycofuje piłkę do obrońców, do Lewczuka.

36'
34'

Gwilia z dystansu, piłka odbija się od Lewczuka, który był na spalonym.

33'

Jeden faul na Pekharcie, po chwili drugi. Legia coraz bliżej bramki Cracovii.

31'

Loshaj - żółta kartka za faul na Martinsie.

30'

Rzut wolny dla Cracovii. Faulowany Siplak, a faulował Kapustka.

29'

Siplak z dystansu, broni Miszta, Cracovia ma rzut rożny.

27'

Mladenović z rzutu wolnego - powinno być bez komentarza, ale napiszemy: fatalny strzał, naprawdę fatalny.

25'

I znowu - rzut rożny, tym razem wywalczony przez Luquinhasa.

23'

Pekhart przyblokowany w polu karnym. Kolejny rzut rożny dla Legii.

20'

Tym razem Kapustka trafia w piłkę, ale nie trafia w bramkę. Niecelny strzał z dystansu.

19'

Kapustka nieczysto trafia w piłkę - broni Niemczycki.

18'

Szymonowicz blokuje strzał Gwilii - rzut rożny dla Legii.

17'

Rzut wolny dla Legii w środku pola po tym, jak Vestenicky zagrał piłkę ręką.

14'

Wszołek z kilku metrów nie trafia w bramkę.

13'

I znowu Mladenović. Tym razem rzut rożny - piłkę głową wybija Rodin i uprzedza Pekharta.

10'

Mladenović dośrodkowuje w pełnym biegu - niedokładnie, piłka poza linią końcową. Wznowi Niemczycki.

8'

Odpowiedź Legii - Pekhart strzela, Niemczycki broni. Nadal 0:0.

6'

Van Amersfoort do Fiolicia, który strzela sprzed pola karnego. Miszta z problemami, ale jednak broni jego strzał.

4'

I teraz dośrodkowanie z drugiej strony - Kapustka trafia w Siplaka. Efekt? Rzut rożny dla Legii.

2'

Dośrodkowanie Mladenovicia - piłkę pewnie łapie Niemczycki.

1'

Zaczynamy! Od środka Legia.

16:29

Obie drużyny już na boisku, za chwilę zaczynamy.

16:14
16:12
16:10

Jeszcze kilka tygodni temu nic na to nie wskazywało, ale to jest polska ekstraklasa i tutaj nigdy nic nie wiadomo. Legia, która nie zaczęła najlepiej sezonu, w niedzielę - po 10 kolejce - może zostać liderem. A wszystko dlatego, że punkty w meczu z Lechem stracił Raków (3:3). By doszło do zmiany na szczycie tabeli, drużyna Czesława Michniewicza musi pokonać Cracovię. Początek meczu o 17.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!