• Sadio Mane (50' 54')
Chelsea
Liverpool FC
44'
44' Andreas Christensen
45'
45' Andreas Christensen
46'
46' Fikayo Tomori za Kai Havertz
75'
75' Jorginho
79'
79' Ross Barkley za Mateo Kovacic
79'
79' Tammy Abraham za Jorginho
46'

46' Thiago Alcantara za Jordan Henderson
50'

50' Sadio Mane
54'

54' Sadio Mane
64'

64' James Milner za Naby Keita
86'

86' Takumi Minamino za Roberto Firmino

Relacja z meczu Chelsea - Liverpool FC

90'  + 3'

Koniec meczu. Liverpool zasłużenie pokonał Chelsea 2:0.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Indywidualna akcja Wernera zakończona niedokładnym podaniem. Ale Niemiec, mimo wyniku, zasługuje dzisiaj na słowa pochwały.

86'

Minamino w miejsce Firmino.

84'

Ładne uderzenie Abrahama, ale znowu w odpowiednim miejscu jest Alisson.

80'
79'

Podwójna zmiana w Chelsea. Zeszli Jorginho i Kovacić, a w ich miejsce Barkley i Abraham.

78'

Niezły strzał Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego, jednak nad bramką Kepy.

75'

Alisson obronił rzut karny Jorginho!

73'

Rzut karny dla Chelsea!

70'

Liverpool spokojnie wymienia podania, pilnując bezpiecznego wyniku. Gościom nie spieszy się do strzelania kolejnych goli.

68'

Niecelne uderzenie Mounta nad bramką Alissona.

66'

Strzał Wijnalduma z ostrego kąta odbity przez Kepę.

64'

James Milner w miejsce Naby'ego Keity.

61'

Miażdżąca przewaga Liverpoolu. Zdaje się, że tylko od woli Liverpoolu zależy to, ile goli dzisiaj jeszcze padnie.

58'
57'
55'

Hiszpan wprowadzał piłkę do gry i zdecydował, że... zagra wprost pod nogi Mane. Co za błąd! Kolejny!

54'

CO ZA BŁĄD KEPY! 0:2! SADIO MANE!

53'

Aż 72-procentowe posiadanie piłki Liverpoolu po przerwie. Chelsea bezradna w drugiej połowie. Czerwona kartka dla Christensena i gol Mane chyba zamknęły ten mecz.

51'

Bardzo ładna akcja gości, która zakończyła się dośrodkowaniem Firmino z prawej strony i strzałem głową Mane.

50'

GOL DLA LIVERPOOLU!

50'

Goście nie wypuszczają Chelsea z własnej połowy. Gol dla Liverpoolu wisi w powietrzu.

48'

Zdecydowany atak Liverpoolu. Chelsea broni jeszcze głębiej niż przed przerwą. Będzie to długa połowa dla gospodarzy.

46'

Początek drugiej połowy.

16:33

Zmiana też w Liverpoolu. Z boiska zszedł Henderson, a w Liverpoolu debiutuje Thiago.

16:32

Zmiana w Chelsea. Zszedł Havertz, w jego miejsce Tomori.

16:21
45'

Przerwa. Na razie nudno na Stamford Bridge, po przerwie Chelsea grać będzie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Christensena.

45'

Chelsea w osłabieniu! Christensen zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Mane. Chociaż sędzia pierwotnie uznał, że Duńczyka ratowało wyjście z bramki Kepy, to po analizie VAR zdecydował, że to jednak piłkarz Liverpoolu byłby pierwszy przy piłce.

44'

Ładny odbiór Mounta, ale po dośrodkowaniu Jamesa dobrego strzału nie mógł oddać Alonso.

41'

Rzut wolny dla Chelsea. Niedokładne dośrodkowanie Havertza.

37'

Groźny kontratak Chelsea. Havertz i Werner zaatakowali we dwóch, Werner był w doskonałej sytuacji, jednak beznadziejnie skiksował. Ale nawet gdyby strzelił gola, to sędzie by go nie uznał, bo Havertz był na wyraźnym spalonym.

36'

Dobry przerzut do Robertsona, Szkot zdecydował się na strzał z powietrza, jednak nie trafił czysto w piłkę i nie zagroził bramce Kepy.

32'

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Alissona. Tuż sprzed pola karnego strzelał Werner, ale pomylił się minimalnie.

26'

Chelsea wciąż czeka na szybkie ataki, jednocześnie nie dając Liverpoolowi wielu okazji do zagrożenia w ataku pozycyjnym. Dość niespodziewany klincz na Stamford Bridge.

23'

Ładne, prostopadłe podanie Kovacicia do Mounta, jednak Anglik nie był w stanie opanować piłki. A szkoda dla gospodarzy, bo gdyby mu się to udało, to znalazłby się w sytuacji sam na sam z Alissonem.

20'

Uderzenie Salaha zablokowane przez Zoumę. Kovacić świetnie napędził kontratak Chelsea, jednak wolnej przestrzeni nie wykorzystał Werner. Niemiec przegrał drugi pojedynek z Fabinho.

17'

Ładna akcja Chelsea zakończone świetnym podaniem Havertza, jednak na strzał nie zdecydował się Kante i ostatecznie skończyło się bez bezpośredniego zagrożenia dla bramki Alissona.

14'

Niepotrzebne wyjście Kepy z bramki mogło skończyć się tragedią dla Chelsea. Hiszpana uprzedził Salah i zagrał wzdłuż bramki, jednak gospodarzy w ostatniej chwili uratował Christensen.

12'

Bardzo niecelne uderzenie Wijnalduma z dystansu.

10'

Duże kłopoty Chelsea w rozgrywaniu ataku pozycyjnego. Na razie Liverpool ma ten mecz pod kontrolą.

6'

Na razie sporo walki w środku pola bez okazji pod obiema bramkami.

3'

Liverpool, w swoim stylu, efektownym, wysokim pressingiem. Pierwszą akcję skonstruowała jednak Chelsea, ale Werner sfaulował Fabinho.

1'

Gramy!

15:17

Liverpool musi radzić sobie dziś bez dwóch kontuzjowanych stoperów: Joe Gomeza i Joela Matipa. Z konieczności na środku obrony zagra więc Fabinho. Chelsea wciąż bez dochodzącego do pełni sił Christiana Pulisica.

15:16

Juergen Klopp posadził dziś na ławce rezerwowych sprowadzonego z Bayernu Monachium Thiago. Poza kadrą jeszcze Digo Jota, który kontrakt z Liverpoolem podpisał wczoraj.

15:15

Skład Liverpoolu: Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Keita - Mane, Firmino, Salah.

15:13

W Chelsea wciąż poza kadrą nowe nabytki klubu: Ziyech leczy kontuzję kolana, Silva dochodzi do pełni sił po urlopie, a Chilwell po urazie. W podstawowym składzie są za to Havertz oraz Werner.

15:12

Skład Chelsea: Kepa - James, Christensen, Zouma, Alonso - Jorginho, Kante, Kovacić - Mount, Havertz - Werner.

15:12

W pierwszej kolejce zespół Franka Lamparda pokonał 3:1 Brighton, a Liverpool Leeds United 4:3.