• Mehdi Taremi (90')
Chelsea
FC Porto
86'
86' Hakim Ziyech za Mason Mount
90'
90' Olivier Giroud za Kai Havertz
46'

46' Sergio Oliveira
63'

63' Mehdi Taremi za Marko Grujic
74'

74' Jesus Corona
75'

75' Nanu za Wilson Manafa
75'

75' Evanilson za Moussa Marega
75'

75' Luis Diaz za Jesus Corona
82'

82' Pepe
84'

84' Fabio Vieira za Sergio Oliveira
88'

88' Luis Diaz
90'

90' Mehdi Taremi
90'

Relacja z meczu Chelsea - FC Porto

90  + 6'

Dziękujemy za uwagę, dobranoc!

90  + 6'

KONIEC MECZU! Chelsea 0:1 FC Porto, jednak to Anglicy zagrają w półfinale, bo wygrali pierwszy mecz 1:0!

90  + 5'

Dośrodkowanie Nanu z prawej strony, a Taremi genialną przewrotką pokonał Mendy'ego!

90  + 5'

CUDOWNY GOL DLA PORTO!

90  + 4'

Pulisic znalazł się w sytuacji sam na sam z Marchesinem, jednak doskonale interweniował bramkarz FC Porto!

80

10 minut do końca.

75

Nanu za Manafę, Evanilson za Maregę i Diaz za Coronę, czyli potrójna zmiana w FC Porto.

74

Kartka dla Corony za taktyczny faul na Jorginho.

70

20 minut do końca. Coraz mniej nadziei po stronie FC Porto.

65

Świetna akcja FC Porto zakończona strzałem głową Taremiego i interwencją Mendy'ego.

63

Taremi w miejsce Grujicia.

62

Kolejne dośrodkowanie FC Porto w 2. połowie, piłka znowu w rękach Mendy'ego.

57

Kolejna szansa dla Chelsea! Kante podawał do Mounta, jednak uderzenei Anglika, który wpadł w pole karne w ostatniej chwili zablokował Manafa!

54

Najlepsza szansa dla Chelsea! Z lewej strony dogrywał Chilwell, jednak w doskonałej sytuacji w piłkę nie trafił Pulisic!

53

Dośrodkowanie Corony w rękach Mendy'ego.

50

Nieładny faul na Mendym po tym, jak bramkarz Chelsea złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. FC Porto wciąż bardzo agresywne.

46

I już kartka dla Oliveiry.

46

Początek 2. połowy.

45

To dopiero drugi mecz w tej edycji LM, gdy do przerwy nie widzieliśmy celnego strzału na bramkę.

45

Przerwa. Na razie bez goli. Porto jest lepsze, agresywniejsze, skuteczniejsze w odbiorze, ale w tym wszystkim brakuje konkretu w ataku.

40

Niewiele konkretnego dzieje się w tym meczu. FC Porto naciska, stara się atakować, ale nie ma z tego wielu okazji. Chelsea ma problemy z utrzymaniem się przy piłce i na razie prezentuje się słabo.

35

Spokojniejszy moment gry FC Porto, które ma 57% posiadania piłki.

33

Dobra szansa dla FC Porto, jednak Corona huknął wysoko nad bramką Mendy'ego.

30

Sporo miejsca miała wreszcie Chelsea, jednak Kante niedokładnie podawał do Chilwella.

26

Kolejny kontratak Chelsea, doskonałą szansę świetnym wślizgiem zablokował jednak Pepe. Portugalczyk w ostatniej chwili uratował swój zespół.

22

Na razie ten mecz bardzo przypomina to, co działo się w środę. Porto przeważa, Chelsea nie może utrzymać się przy piłce. Agresywna gra Portugalczyków jednak mocno ich wtedy zmęczyła, co pozwoliło zespołowi Tuchela przejąć inicjatywę. Czy dziś będzie podobnie?

18

Ładny kontratak w wykonaniu Chelsea zakończony jednak niedokładnym uderzeniem Jamesa.

14

Nietypowa sytuacja w meczach Chelsea za kadencji Tuchela. Londyńczycy mają problem z utrzymaniem się przy piłce i przejęciem inicjatywy.

11

Fatalny błąd Mendy'ego nieomal nie zakończył się golem dla FC Porto! Bramkarz Chelsea podał wprost pod nogi rywala, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału!

7

Sporo szczęścia miało FC Porto po zablokowanym uderzeniu Mounta.

5

Długie podanie z linii obrony do Maregi, ale spokojnie piłkę złapał Mendy.

3

Agresywnie, wysoko zaczęło FC Porto, starając się wymusić błąd na obrońcach Chelsea.

1

Gramy!

20:58

Obie drużyny już na murawie, już odegrano hymn Ligi Mistrzów. Za kilka chwil początek meczu.

20:50
20:38
20:37
20:37
20:36

Skład FC Porto: Marchesin - Manafa, Mbema, Pepe, Sanusi - Grujić, Uribe, Oliveira - Corona, Marega, Otavio.

20:35

Skład Chelsea: Mendy - Ruediger, Silva, Azpilicueta - James, Kante, Jorginho, Chilwell - Mount, Pulisic - Havertz.

20:32

FC Porto stoi przed bardzo trudną sytuacją. Przed tygodniem Chelsea 11. raz wygrała pierwsze spotkanie w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. W poprzednich 10 przypadkach londyńczycy 8-krotnie awansowali do kolejnej rundy. Ta sztuka nie udała im się tylko w 2000 przeciwko FC Barcelonie oraz siedem lat później w rywalizacji z Liverpoolem.

20:31

W pierwszym spotkaniu, które też odbyło się w Sewilli, a w którym gospodarzem było FC Porto, 2:0 wygrała Chelsea. Gole dla zespołu Thomasa Tuchela strzelili Mason Mount oraz Ben Chilwell.

20:31

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W Sewilli Chelsea zagra z FC Porto. Początek meczu o godzinie 21.