Manchester City
29'

29' Bernardo Silva
63'
63' Marcus Thuram za Alassane Plea
63'
63' Valentino Lazaro za Stefan Lainer
74'
74' Breel Embolo za Lars Stindl
87'
87' Hannes Wolf za Jonas Hofmann
65'

65' Gabriel Jesus
69'

69' Riyad Mahrez za Raheem Sterling
80'

80' Ferran Torres za Phil Foden
80'

80' Sergio Aguero za Gabriel Jesus

Relacja z meczu Borussia M'gladbach - Manchester City

22:53

W pełni zasłużone zwycięstwo Manchesteru, który, jak się wydaje, wcale nie zagrał na najwyższych obrotach. To jednak wystarczyło na Borussię, która nie miała nic do zaoferowania w ofensywie i jedyny celny strzał oddała w ostatniej akcji meczu po błędzie rywali. Bramki dla City zdobyli Bernardo Silva w 29. minucie i Gabriel Jesus w 65. minucie. Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy!

90  + 3'

I w ostatniej akcji meczu Borussia miała celny strzał. Wolf przejął źle zagraną piłkę i strzelił z siedemnastu metrów. Ederson jednak uratował swój zespół. Koniec meczu. City wygrywa z Borussią Moenchengladbach 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

90  + 2'

Jeszcze jeden strzał Ferrana Torresa. Trafił Gintera i teraz Niemiec cierpi.

90

Trzy minuty doliczone.

87

Coś stało się Hofmannowi. Konieczna zmiana, wchodzi Hannes Wolf.

85

Hofmann wpadł w pole karne i starł się z Cancelo. Sędzia nie wskazuje na wapno.

83

Szybka akcja City, piłka trafia na lewo do Mahreza, ale ten z ostrego kąta trafia prosto w bramkarza.

80

Podwójna zmiana w City. Ferran Torres za Phila Fodena i Sergio Aguero za Gabriela Jesusa.

78

Dośrodkowanie Cancelo z głębi pola na głowę Gundogana, ten zgrywa to boku, ale strzał z woleja jednego z jego kolegów przelatuje nad poprzeczką.

76

Strzał z około 25 metrów na bramkę Edersona. Zablokowany.

74

Kolejna zmiana w Borussi. Breel Embolo w miejsce Larsa Stindla.

69

Zmiana w City. Riyad Mahrez w miejsce Raheema Sterlinga.

65

Bardzo podobna akcja do tej, po której City wyszło na prowadzenie. Dośrodkowanie Cancelo, piłka spada na głowę Bernardo Silvy ustawionego na linii bocznej pola bramkowego. Zgranie do środka, a tam Gabriel Jesus dostawia nogę i z bliska umieszcza piłkę w siatce.

65

GOOOOOOL! Gabriel Jesus i jest 2:0!

64

Zmiany w ekipie gospodarzy. Valentino Lazaro i Marcus Thuram w miejsce Lainera i Plei.

63

To mógł być najpiękniejszy gol tej edycji Ligi Mistrzów. Dośrodkowanie z prawej strony do Plei, a ten piętką, zza pleców, z powietrza przy asyście obrońcy oddał strzał. Piłka przeszła nieznacznie obok dalszego słupka bramki Edersona.

61

60. minuta gry. Borussia nadal bez strzału na bramkę rywali.

59

To mogła być stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy. Rodri został zaskoczony przez Zakarię na własnej połowie i stracił piłkę. Zakaria próbował zagrać prostopadle do Plei, ale zrobił to za mocno. Szkoda, napastnik Borusii mógł wyjść sam na sam z Edersonem.

59

Kolejne zamieszanie w polu karnym Borussi. Goście tracą piłkę i nie kończą akcji strzałem.

53

To powinno być 2:0. Gabriel Jesus przejął źle zagraną piłkę do bramkarza i popędził sam na sam. Długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie został zablokowany przez Elvediego.

51

Spokojny początek drugiej połowy. Ederson notuje kontakt z piłką po zbyt długim dośrodkowaniu w pole karne.

45

Gramy!

22:01

Obie drużyny wróciły na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

21:47

Zasłużone prowadzenie Manchesteru City. Mecz toczy się na połowie Borussi, Ederson w pierwszej połowie bezrobotny. Gościom brakuje jednak dokładności w kluczowych momentach i dlatego nie prowadzą wyżej.

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy. Manchester City prowadzi 1:0 z Borussią Moenchengladbach.

45  + 1'

Strzał Fodena z dystansu. Do statystyk, piłka poleciała w trybuny.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45

Borussia znalazła się z piłką na połowie City. Odnotowujemy, bo rzadko się to zdarza. "Centrostrzał" jednego z piłkarzy Borussi i piłka w rękach Edersona.

42

Piłka wyłożona na piąty metr przed bramką gospodarzy, ale znowu z interwencją zdążyli obrońcy.

40

Mocny strzał Cancelo z około 26 metrów na wprost bramki Sommera. Piłka poszybowała jednak wysoko ponad poprzeczką.

38

Gra wznowiona.

37

Przerwa w grze. Na boisku leży Kyle Walker, który został nadepnięty przez rywala.

35

City długo utrzymuje się przy piłce, a Borussia notuje dużo strat na swojej połowie. Gospodarze nie potrafią wyjść z kontrą. Goście natomiast mają swój wynik i nie forsują tempa.

29

Dochodzące dośrodkowanie Cancelo z prawej nogi z głębi pola na dalszy słupek, prosto na głowę Bernardo Silvy. Ten mając dużo miejsca świetnie skontrował piłkę, która wpadła do siatki obok Sommera.

29

GOOOOOOOOOL! Bernardo Silva, City prowadzi 1:0!

28

Pada w polu karnym Sterling, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Bensebaini dotknął piłkę wykonując wślizg.

24

Długo rozgrywał piłkę Manchester, nie było w tym jednak elementu zaskoczenia.

19

I znowu dobra kontra gospodarzy. Piłka z prawej strony dośrodkowana przez Lainera do Plei, ale w ostatniej chwili zdążyli z interwencją obrońcy City.

18

Borussia dobrze wyszła spod pressingu rywali, ale ostatnie, kluczowe prostopadłe podanie do Plei było za mocne.

14

Ależ chaos w polu karnym gospodarzy! Błąd w wyprowadzeniu piłki, ale w "szesnastce" piłkarze City przeszkodzili sobie nawzajem kiedy wydawało się, że mają czystą sytuację do strzału. Wyratowali się ostatecznie piłkarze Borussi.

11

Kolejna piłka z lewej strony w pole karne Borussi, znowu wybijają piłkarze gospodarzy.

9

Foden popędził lewym skrzydłem i dobrze dośrodkował, ale równie dobrze byli ustawieni obrońcy gospodarzy.

7

Pierwszy celny strzał, uderzenie z dystansu, jego autorem Foden. Sommer był zasłonięty, ale pewnie zainterweniował.

5

Obie drużyny spotkały się ze sobą w Lidze Mistrzów w 2016 roku. W Anglii wygrał Manchester 4:0, w rewanżu padł remis 1:1.

3

Pierwsza piłka z głębi pola w "szesnastkę" Borussi. Piłka pewnie złapana przez Sommera.

1

Pierwszy gwizdek sędziego. Jedziemy!

20:59

Borussia na czarno, City w błękitnych koszulkach, za chwilę startujemy, ale najpierw minuta ciszy.

20:57

Na stadionie rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

20:55

City zmierza po absolutny rekord wygranych meczów z rzędu. Ostatnia wygrana z Arsenalem była 18 kolejnym zwycięskim spotkaniem. Rekord do 24 wygrane mecze brazylijskiego zespołu Coritiba.

20:47

Oto składy na dzisiejszy mecz: Borussia Moenchengladbach: Sommer; Elvedi, Zakaria, Ginter; Lainer, Neuhaus, Kramer, Hofmann, Bensebaini; Plea, Stindl. Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, Gündo?an, Bernardo, Sterling, Foden, Jesus.

20:45

Dobry wieczór. Zapraszamy Państwa na relację na żywo z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów: Borussia Moenchengladbach - Manchester City.