15' Jude Bellingham
39'
39' Jude Bellingham
68'
68' Giovanni Reyna za Ansgar Knauff
75'
75' Thorgan Hazard za Mahmoud Dahoud
80'
80' Julian Brandt za Jude Bellingham
81'
81' Steffen Tigges za Mateu Morey
55'

55' Riyad Mahrez
75'

75' Phil Foden
88'

88' Raheem Sterling za Riyad Mahrez

Relacja z meczu Borussia Dortmund - Manchester City

90  + 4'

KONIEC MECZU. 2:1 w pierwszym spotkaniu, 2:1 w drugim. Manchester City dwukrotnie ogrywa Borussię Dortmund i awansuje do półfinału Ligi Mistrzów.

90  + 2'

Haaland wpada z piłką w pole karne, ale radzą sobie z nim obrońcy City.

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

88

Pierwsza zmiana w City: Sterling za Mahreza.

85

Borussia już chyba pogodzona z losem. Ale trudno się dziwić, bo potrzebuje teraz trzech bramek, by awansować do półfinału LM.

82

Zinczenko sprzed pola karnego, ale w sam środek bramki - Hitz łapie piłkę.

81

I znowu zmiany w Borussii: schodzą Bellingham i Morey, wchodzą Tigges i Brandt.

80

Haaland z dystansu - mocno, ale też wysoko nad poprzeczką.

78

I pierwszy kontakt z piłką Hazarda - zbyt lekka wrzutka.

76

Kolejna zmiana w Borussii: schodzi Dahoud, wchodzi Hazard.

76

Fantastyczny strzał Fodena, ale też duży błąd Hitza, który był co prawda nieco zasłonięty, ale nie złapał piłki lecącej tuż przy słupku. Ta jeszcze się od niego odbiła i wpadła do bramki. BVB - City 1:2.

75

Gooooooooooooooooooooooooooooooooool! City! Foden!

74

Hitz broni strzał De Bruyne - rzut rożny dla City. Mogło być 2:1!

72

City od kilku minut utrzymuje się przy piłce, co prawda głównie na własnej połowie, ale dość swobodnie wymienia podania między piłkarzami Borussii.

69

Hummels po dośrodkowaniu Reusa - głową, minimalnie nad poprzeczką.

68

Pierwsza zmiana w Borussii: Reyna za Knauffa.

66

Gundogan z dystansu - niecelnie.

65

Dośrodkowanie Reusa w pole karne, ale za mocne. Do piłki co prawda dobiega jeszcze Guerreiro, ale po chwili ją traci.

62

Słabe dośrodkowanie Mahreza - wprost w ręce Hitza.

60

Kolejny strzał Dahouda. Kolejny zablokowany.

59

Gundogan główkuje po dośrodkowaniu Fodena z narożnika i trafia w poprzeczkę. Ale nie był to mocny ani zaskakujący strzał - wydaje się, że Hitz miał wszystko pod kontrolą.

58

De Bruyne nie trafia czysto w piłkę, przy okazji przewraca się w polu karnym i spogląda na sędziego. Ale nie, nie ma mowy o karnym. Tylko rzut rożny dla City.

55

Mahrez lewą nogą - Hitz go wyczuł, ale uderzenie było niezwykle mocne i mamy remis 1:1, który w tej chwili premiuje City.

54

I tak: mamy rzut karny, Can jest załamany.

53

Mamy jeszcze VAR. Sędzia sprawdza, czy faktycznie City należy się rzut karny.

52

Rzut karny dla City po tym, jak piłkę ręką zagrał Can!

49

De Bryune w ten sam sposób, na bliższy słupek. I znowu piłkę wybijają piłkarze Borussii, ale byle dalej od bramki. City konstruuje kolejny atak.

48

De Bruyne z rzutu rożnego - wprost na głowę Haalanda. A więc jeszcze raz De Bruyne, jeszcze jeden rzut rożny.

46

Zaczynamy drugą połowę, w obu drużynach bez zmian.

20:52
45

PRZERWA. Borussia prowadzi z City 1:0 i to ona teraz jest w półfinale Ligi Mistrzów. Czekamy na drugą połowę.

44

Borussia całą drużyną, włącznie z Haalandem ustawiona tuż przed własnym polem karnym. A City - który to już raz!? - w ataku pozycyjnym.

42

Dahoud z dystansu, ale piłka nie dolatuje do bramki - strzał zablokowany.

40

De Bruyne niedokładnie w kierunku Stonesa. Od bramki wznowi Hitz.

39

Żółta kartka dla Bellinghama za faul na Fodenie.

37

Hitz w ostatniej chwili łapie piłkę po strzale głową Zinecznki.

35

Rzut wolny dla City po tym, jak Bellingham faulował Stonesa.

34

Powstrzymana szarża Reusa i rywale znowu przy piłce.

32

Strzał Mahreza, ale tylko rzut rożny dla City, bo Hitz umiejętnie skraca kąt i broni jego uderzenie.

30

De Bruyne na bliższy słupek - płasko i źle, bo piłka jeszcze przed bramką opuszcza pole gry. Wznowi Hitz.

30

De Bruyne strzela z ostrego kąta, ale piłkę głową wybija Reus - City ma rzut rożny. Znowu De Bruyne.

29

Rzut wolny dla City z lewej strony pola karnego. Do piłki podchodzi De Bruyne.

28

Przerwa w grze - na boisku leży Bellingham, który zderzył się z rywalem.

25

Poprzeczka ratuje Borussię od straty gola! A strzelał De Bruyne, który najpierw stracił piłkę, ale po chwili ją odzyskał. Było blisko.

23

Jeden rzut rożny dla City, po chwili drugi. Oba bez większej historii. Okej: ten drugi zakończony strzałem Walkera z dystansu. Beznadziejnym - w trybuny.

21

Mahrez zatrzymany z prawej strony pola karnego, ale City ma jeszcze rzut z autu.

19

Akanji główkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - w sam środek bramki, wprost w Edersona.

18

I znowu Borussia. Tym razem Reus. Jego strzał zostaje jednak przyblokowany - BVB ma rzut rożny.

16

Can do Haalanda, ten zostaje przyblokowany, ale utrzymuje się przy piłce, która po chwili trafia do Bellinghama. Ten nie myli się z 15. metra - oddaje mocny strzał, Ederson ma co prawda piłkę na rękawicach, ale jej nie łapie. Borussia - City 1:0.

15

Goooooooooooooooooooooooooooooool! Borussia! Bellingham!

12

Najpierw jedni w ataku pozycyjnym, po chwili drudzy. Tak na razie to wygląda, ale z tych ataków wiele też na razie nie wynika. 0:0 - premiujące City, które przypomnijmy, że w pierwszym meczu u siebie wygrało 2:1.

10

Walker daleko z własnej połowy, ale wprost na głowę Guerreiro. Szybka strata.

8

Ederson z piłką przy nodze daleko za polem karnym, ale nie jest atakowany przez żadnego piłkarza Borussii - ci czekają na rywali na własnej połowie.

7

Dahoud - pierwszy celny strzał. Piłkę pewnie łapie jednak Ederson.

4

Piłkarze Borussii próbują skonstruować atak pozycyjny. Z akcentem na próbują, bo rywale podchodzą bardzo wysokim pressingiem. Ale to naprawdę wysokim - gospodarze wymieniają podania w poprzek własnego pola karnego.

2

Przypadkowe podanie dociera do Reusa w polu karnym City, ale akcja przerwana - spalony.

1

Zaczynamy! Od środka Borussia!

19:58

Hymn Ligi Mistrzów za nami, za chwilę zaczynamy.

19:50
19:45
19:42
19:40

Przed tygodniem w końcówce pierwszego meczu Manchester City zdobył bramkę na 2:1. Teoretycznie jest bliżej półfinału Ligi Mistrzów, ale tylko teoretycznie, bo Borussia Dortmund zagrała bardzo dobry mecz, a w rewanżu wystarczy, by wygrała 1:0. Czy tak będzie? Przekonamy się już niedługo. Początek meczu BVB - City o 21.