AC Milan
14'
14' Mattia Bani
40'
40' Theo Hernandez (sam.)
15'

15' Krzysztof Piątek
21'

21' Ismael Bennacer
32'

32' Theo Hernandez
46'
46' Mattias Svanberg za Jerdy Schouten
64'
64' Federico Santander za Blerim Dzemaili
74'
74' Takehiro Tomiyasu
77'
77' Rodrigo Palacio
77'
77' Riccardo Orsolini za Andreas Skov Olsen
81'
81' Federico Santander
84'
84' Nicola Sansone
46'

46' Giacomo Bonaventura
70'

70' Lucas Biglia za Ismael Bennacer
77'

77' Lucas Paqueta za Giacomo Bonaventura
83'

83' Alessio Romagnoli
85'

85' Samuel Castillejo za Hakan Calhanoglu

Relacja z meczu Bologna - AC Milan

90  + 5'

AC Milan odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie. "Rossoneri" pokonali na wyjeździe drużynę z Bolonii 3:2. Jedną z bramek dla mediolańczyków zdobył Krzysztof Piątek, który pewnym strzalem z rzutu karnego pokonał Łukasza Skorupskiego. 24-latek przełamał się po sześciu meczach ligowych bez gola.

90  + 5'

Milan marnuje kolejną okazję na gola! Hernandez znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skorupskim, ale Polak zdołał obronić jego strzał.

90  + 5'

Groźna kontra Milanu! Piątek zagrał prostopadle do Castillejo, ten opanował piłkę (z problemami) w polu karnym i oddał mocny strzał. Zbyt mocny, bo piłka przeleciała nad bramką Skorupskiego.

90

Sędzia dolicza aż 5 minut do podstawowego czasu gry. Czekają nas jeszcze emocje.

88

Pewna interwencja Donnarummy. Gospodarze atakują coraz częściej, a Milan wygląda chwilami tak, jakby stracił pewność siebie. Dla gości ostatnie minuty mogą być bardzo trudne.

84

GOOOOL! Sansone pewnie pokonuje Donnarummę i daje gospodarzom nadzieję na wyrównanie.

83

Rzut karny dla gospodarzy! Jeden z obrońców Milanu powalił w polu karnym zawodnika z Bolonii. Sędzia początkowo nakazał kontynuowanie gry, ale po konsultacji VAR zdecydował się podyktować jedenastkę.

67

Milan w ostatnich minutach oddał inicjatywę gospodarzom, którzy atakują coraz częściej i groźniej.

65

Kolejna groźna akcja gospodarzy. Olsen uderzył ze skraju pola karnego, ale dobrze ustawiony Donnarumma pewnie złapał piłkę.

63

Groźne uderzenie Sansone. Piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Milanu.

59

Bardzo dobrą sytuację miał teraz Piątek. Polak otrzymał piłkę w polu karnym, dobrze ją przyjął i błyskawicznie uderzył, ale jeden z obrońców gospodarzy zdołał zablokować jego strzał.

50

Dobra akcja Andrei Poliego. Były piłkarz Milanu oddał sprytny strzał, ale Gianluigi Donnarumma zdołał odbić piłkę.

46

Ależ rozpoczął Milan! 3:1! Kessie zagrał do Piątka, który popędził prawym skrzydłem i zagrał w pole karne. Piłkę odbił co prawda jeden z obrońców gospodarzy, ale zrobił to tak niefortunnie, że przejął ją Bonaventura. Pomocnik Milanu przymierzył i precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał Łukasza Skorupskiego.

46

Rozpoczynamy drugą połowę.

45

PRZERWA. Za nami dobra pierwsza połowa spotkania. Dobra nie tylko ze względu na bramkę Krzysztofa Piątka, ale także ze względu na obraz gry. Miejmy nadzieję, że po przerwie nie będzie gorzej.

40

A jak już zdążyliśmy Milan pochwalić, to ten strzelił sobie samobója. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry zrobił to Theo Hernandez.

36

Rzadko to w tym sezonie można napisać, ale dziś Milan ogląda się przyjemnie. Goście przeprowadzają ciekawe akcje, grają odważnie, kontrolują przebieg spotkania.

32

MILAN PODWYŻSZA PROWADZENIE! Suso posłał kapitalne podanie w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Theo Hernandez. Obrońca Milanu przyjął piłkę i pewnie pokonał Łukasza Skorupskiego.

25

Po pressingu Bolonii z początku spotkania nie zostało już nic. Milan spokojnie rozgrywa piłkę, czekając na błąd gospodarzy.

20

Aktywny jest dziś Piątek. Był już faulowany kilka razy w okolicach pola karnego.

14

GOOOOOOOL! KRZYSZTOF PIĄTEK! 24-latek pewnym strzałem pokonuje Łukasza Skorupskiego!

13

RZUT KARNY DLA MILANU! Krzysztof Piątek popędził w pole karne rywala, minął obrońcę i szykował się do strzału, ale jeden z rywali przewrócił go w szesnastce.

8

Sansone z łatwością minął Contiego i dośrodkował piłkę w pole karne. Środkowi obrońcy Milanu zdołali jednak wybić piłkę.

5

Brzydkie wejście Krzysztofa Piątka. Polski napastnik próbował oddać strzał po podaniu Contiego, ale zamiast w piłkę, trafił w nogi rywala. Sędzia na razie oszczędził gracza Milanu i nie ukarał go kartką.

5

Milan dwukrotnie próbował zagrozić rywalom, ale jego ataki na razie dość szybko są rozbijane. A nawet jak nie są, to kończą się niedokładnymi podaniami.

2

Bologna zaczyna grę wysokim pressingiem, który przynosi efekty. Gospodarze najpierw przejęli piłkę po złym zagraniu Donnarummy, a potem Hernandeza.

20:45

GRAMY!

20:40

Piłkarze są już w tunelu. Za kilka minut zaczynamy!

20:23

Piątka czeka jednak trudne zadanie, bo w bramce gospodarzy stanie Łukasz Skorupski.

20:22

Niedzielne spotkanie będzie kolejną okazją na przełamanie Krzysztofa Piątka. Polski napastnik, który w ubiegłym sezonie imponował skutecznością, w obecnych rozgrywkach strzelił zaledwie trzy gole i jest coraz mocniej krytykowany.