36' Jan Vertonghen
2'

2' Nika Kaczarawa
41'

41' Mikael Ishak za Nika Kaczarawa
57'
57' Darwin Nunez
58'
58' Pizzi
59'
59' Gian-Luca Waldschmidt za Pizzi
60'
60' Haris Seferovic za Darwin Nunez
60'
60' Julian Weigl za Chiquinho
70'
70' Pedrinho za Everton
77'
77' Franco Cervi za Rafa Silva
89'
89' Julian Weigl
63'

63' Dani Ramirez za Mohammad Awwad
63'

63' Vasyl Kravets za Jan Sykora
63'

63' Alan Czerwiński za Michał Skóraś
72'

72' Filip Marchwiński
82'

82' Jakub Moder za Filip Marchwiński

Relacja z meczu Benfica Lizbona - Lech Poznań

90

Dziękujemy za udział w relacji!

90

Koniec marzeń Lecha o awansie z grupy, pozostała im walka o utrzymanie w niej trzeciego miejsca ze Standardem Liege.

90

Vlachodimos broni, koniec meczu - 0:4!

90

Poprzeczka po odbitym strzale Ramireza? Nie, to Vlachodimos cudem odbił piłkę. Rzut rożny dla Lecha.

89

Zablokowana akcja Benfiki, dużo szczęścia Lecha w końcówce. Choć to już o niczym nie znaczy.

89

4:0! GOOOOOL! Julian Weigl dobija Lecha!

87

Ishak na spalonym, ale miał szansę na gola. Gdyby nie był na offsidzie, to mógłby trafić piłkę po odbiciu się od innego zawodnika Lecha. Jego strzał i tak był jednak niecelny.

85

Seferović marnuje fantastyczną szansę, uderzenie obok bramki po długim rajdzie. Nie zdążyli mu odebrać piłki obrońcy Lecha.

83

Zmiana: Filip Marchwiński opuszcza boisko, pojawia się na nim Jakub Moder. Benfica wybija piłkę po wrzutce z rzutu rożnego, a strzał rozpaczy z dystansu oddaje Bohdan Butko. Piłka wysoko ponad poprzeczką.

81

W końcu szybsza akcja Lecha, ale słabe dośrodkowanie Czerwińskiego, do nikogo w polu karnym. Ostatecznie Benfica wybija jednak na rzut rożny.

79

Kolejny raz zablokowane dośrodkowanie Benfiki. Tym razem na prawej stronie interweniował Bohdan Butko. Aut dla Portugalczyków.

77

Zmiana w Benfice: Rafa Silva schodzi, na boisku pojawia się Franco Cervi.

76

Kravets dośrodkował niedokładnie, opanował piłkę Czerwiński, ale Lech został zablokowany na prawej stronie i chwilę później po niedokładnym podaniu stracił piłkę.

75

Dośrodkowanie Waldschmidta, próba strzału Otamendiego, ale faulował obrońca Benfiki.

75

Zablokowany strzał Waldschmidta.

74

Parę nieudanych akcji, nieskończonych strzałem sytuacji, ale Lech przygląda się im, a Benfica je przeprowadza.

72

Żółta kartka dla Marchwińskiego. Faulowany Otamendi.

70

Marchwiński za mocno podał do Ishaka. Mało sytuacji Lecha, nawet nie mają, jak odpowiedzieć Benfice.

70

Zmiana w Benfice: Pedrinho za Evertona.

68

Krótko rozegrany rzut rożny, zaskoczeni piłkarze Lecha i po kolejnym strzale znów dobra interwencja Bednarka. Satka wybił na rzut rożny i po jego wykonaniu także skutecznie interweniował.

68

Everton uderza po ziemi mniej więcej z linii pola karnego, ale radzi sobie z tym uderzeniem Bednarek!

67

Kiepskie wybicie Bednarka, aut dla Benfiki na wysokości pola karnego Lecha.

63

Lech jest w fatalnej sytuacji. Przypomnijmy, że żeby zachować szanse na awans do 1/16 finału LE potrzebowali wygranej z Benfiką.

63

Teraz zmiany także w Lechu: schodzą Awwad, Sykora i Skóraś, a wejdą Ramirez, Kravets i Czerwiński.

59

Zmiany w Benfice: Waldchmidt, Weigl i Seferović za Pizziego, Darwina Nuneza i Gilberto.

58

GOOOOOOL! Ależ szybko kolejną bramkę strzela Benfica! Zupełny błąd Lecha, a konkretnie strata Marchwińskiego, akcja lewą stroną Pizziego i strzał w lewy róg bramki. Piłka uderza w boczną siatkę od wewnętrznej strony. 3:0!

57

Pizzi odegrał Nunezowi w pole karne, ten ograł zagubionych obrońców Lecha i Urugwajczyk, który błyszczał podczas meczu w Poznaniu, daje o sobie znać także w Lizbonie.

57

GOOOOOL! 2:0 dla Benfiki! Darwin Nunez w końcu trafił!

55

Strzał zza pola karnego Mohammeda Awwada, ale za lekko i w sam środek bramki, gdzie pewnie wybronił go Vlachodimos.

54

Wybili piłkę gracze Benfiki, później nieudana akcja Sykory na lewym skrzydle. To zdecydowanie za mało wyróżniający się w tym spotkaniu zawodnik.

54

Rzut rożny dla Lecha, wywalczony przez Ishaka.

52

Puchacz dopiero teraz wraca na boisko, utyka.

52

Faulowany przez Gilberto Mikael Ishak. Starcie w powietrzy, rzut wolny dla Lecha na połowie Benfiki.

52

Piłka przed polem karnym Lecha, pierwsze uderzenie Evertona zablokowane, drugie już niecelne.

52

Padł na murawę Tymoteusz Puchacz, krzyczy z bólu obrońca Lecha! Trafiony przez Rafę Silvę w powietrzu. Polak opatrywany poza boiskiem.

50

Gilberto ze słabym dośrodkowaniem, wyłapał je i szybko wybił piłkę Filip Bednarek.

48

Co za szczęście Lecha w obronie! Kolejny strzał Pizziego zablokowany, podawał mu Darwin Nunez, który dostał niemalże darmową piłkę od Satki.

47

Pizzi uderza zza pola karnego obok bramki.

46

Fauluje Tymoteusz Puchacz, rzut wolny na własnej połowy szybko wykonany przez Benfikę.

46

Wracamy do gry w Lizbonie! Bez zmian w przerwie w obu zespołach.

45  + 4'

Bez większych okazji dla obu drużyn do końca pierwszej połowy. Na razie 1:0 dla Benfiki, gra Lecha słaba, a Benfica nie wykorzystała kilku szans.

45

Cztery minuty doliczonego czasu gry do pierwszej połowy.

44

Vlachodimos łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

43

Zbyt szybko wznowił grę Lech, zdenerwowany prośbą sędziego o powrót do rzutu wolnego po zagraniu ręką jednego z graczy Benfiki sędziego.

41

Kaczarawa opuścił boisko na noszach, mocno cierpi. Wygląda to na poważny uraz.

41

W dziesiątkę przez chwilę grali Polacy, teraz zmiana w Lechu: Ishak za Kaczarawę.

37

Będzie zmiana Kaczarawy, Otamendi czeka, żeby go przeprosić.

37

Kontuzja Niko Kaczarawy, prosto w nogi wszedł mu Nicolas Otamendi. Może być potrzebna zmiana, napastnik Lecha krzyczał z bólu!

35

Vertonghena krył Skóraś, nieupilnował go, a były zawodnik Tottenhamu uderzył celnie głową!

35

GOOOOOOL! Vertonghen i 1:0 dla Benfiki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

35

Rzut rożny po tym, jak Rafę Silvę wraz z piłką poza linię końcową wypchnął Puchacz. To on ostatni jej dotknął.

35

Bohdan Butko dośrodkowuje w pole karne Benfiki, ale piłka nie trafia do żadnego z piłkarzy Lecha.

33

Kolejny raz dośrodkowanie dociera w pole karne Lecha, ale strzał głową Darwina Nuneza jest niedokładny, leci zupełnie obok bramki.

30

Spalony zawodników Benfiki, spod własnego pola karnego znów rozpoczynał grę Lech. Poznaniacy długo bez żadnej okazji pod bramką gospodarzy.

28

Everton zabrał się z piłką w polu karnym, ale wyszedł poza linię końcową. Od bramki wznowił Lech.

26

Darwin Nunez dostał piłkę w pole karne, Lubomir Satka szczęśliwie obił go w polu karnym i piłka wyszła poza linię boczną boiska.

22

Alex Grimaldo ze strzałem z daleka ponad bramką.

22

Pizzi dostaje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, ale świetnie jego strzał broni Filip Bednarek. Dobitkę ponad poprzeczką przenosi Darwin Nunez.

20

Kaczarawa nie utrzymał się przy piłce na lewym skrzydle koło pola karnego Benfiki.

20

Kolejna strata po nieporozumieniu po stronie polskiej drużyny.

18

Lech pod polem karnym rywali, ale niecelne podanie Puchacza do Marchwińskiego i wybicie Benfiki na połowę poznaniaków.

17

Darwin Nunez strzelał głową w polu karnym po dośrodkowaniu jednego z partnerów, ale zrobił to niedokładnie - wyszło mu dogranie do innego zawodnika Benfiki.

14

Kontrowersja: zawodnik Benfiki padł w polu karnym trącony przez zawodnika Lecha, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Przy piłce nadal Portugalczycy.

12

Jest pierwszy strzał Lecha. Z dystansu spróbował Marchwiński, ale uderzył ponad poprzeczką.

10

Czytelne podanie zawodnika Lecha, przechwyt Grimaldo i zagranie do Darwina Nuneza, ale ten szybko stracił piłkę, wchodząc w pole karne. Dobra interwencja Marchwińskiego.

9

Dobry przechwyt Muhara blisko własnego pola karnego po długiej akcji Benfiki, później faul Gabriela i Lech utrzymał się przy piłce.

7

Faulowany Jan Sykora, rzut wolny dla Lecha na własnej połowie.

7

Kaczarawa na spalonym w polu karnym Benfiki! Niewiele zabrakło, niezły pomysł zawodników z Poznania.

6

Chwilę później problemy z opanowaniem piłki miała też Benfica i to Lech miał aut na połowie rywali.

5

Błąd tuż po wznowieniu gry zza linii bocznej przez Lecha, strata piłki.

5

Pierwsza nieco szybsza akcja Lecha, ale Sykora i Kaczarawa nie pokonali na lewej stronie zawodników Benfiki. Ale ci tylko wybijają piłkę na aut.

2

Faul Niko Kaczarawy i żółta kartka dla piłkarza Lecha już w drugiej minucie. Grimaldo trafiony w twarz.

2

Pierwsza akcja Benfiki zablokowana pod polem karnym Lecha, przechwycona piłka.

1

Pierwszy gwizdek sędziego Srdjana Jovanovicia z Serbii za nami!

19:59

Początek meczu punktualnie o godzinie 21:00!

19:59

W tym momencie Lech zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy D z trzema punktami w dorobku i ma pięć punktów straty do Benfiki oraz Rangers. Szanse na awans do 1/16 finału rozgrywek są niewielkie. Żeby tak się stało, polski zespół musiałby wygrać oba pozostałe spotkania i liczyć na co najmniej jedno zwycięstwo Standardu Liege.

19:57

Na ławce rezerwowych usiądzie paru do tej pory kluczowych zawodników dla poznaniaków: Dani Ramirez, Jakub Kamiński, Mikael Ishak, a także choćby Jakub Moder. Do Lizbony nie poleciał Pedro Tiba, a ze względu na kontuzjęw meczu nie zagra Djordje Crnomarković.