12' David Alaba
34'
34' Leon Goretzka
70'
70' Corentin Tolisso za Leroy Sane
90'
90' Lucas Hernandez
99'
99' Alphonso Davies za Leon Goretzka
99'
99' Javier Martinez za Lucas Hernandez
104'
104' Javier Martinez
112'
112' Jerome Boateng za David Alaba
13'

13' Lucas Ocampos
45'

45' Joan Jordan
55'

55' Jules Kounde
56'

56' Youssef En-Nesyri za Luuk de Jong
56'

56' Oliver Torres za Ivan Rakitić
70'

70' Fernando
73'

73' Nemanja Gudelj za Suso
94'

94' Franco Vazquez za Joan Jordan
119'

119' Sergio Escudero

Relacja z meczu Bayern Monachium - Sevilla FC

120'  + 1'

Dziękujemy za śledzenie relacji!

120'  + 1'

Koniec meczu! Bayern wygrywa 2:1 i zdobywa Superpuchar Europy!

120'  + 1'

Fernando przeszkadzał Lewandowskiemu, a ten teraz nie trafia w świetnej sytuacji!

120'

Ostatnia minuta - tyle dolicza Anthony Taylor.

118'

Żółta kartka dla Sergio Escudero.

116'

En-Neysri wyrzucił sobie piłkę przyjęciem w polu karnym, a ta wyszła poza linię końcową. Cztery minuty do końca regulaminowych 120 minut.

116'

Lewandowski przestrzelił! Dostał piłkę przed pole karne, świetnie ją przygotował, ale uderzył ponad bramką!

114'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego wyłapane przez Bono.

113'

Zmiana w Bayernie: Alaba schodzi, za niego Boateng.

112'

Faul na Lewandowskim. Rzut wolny po tym, jak Polak został odepchnięty przez Carlosa.

111'

Rzut rożny dla Bayernu, ale piłka wybita przez obrońców z pola karnego Sevilli.

108'

Mueller zbierał się do przewrotki, ale nie sięgnął dobrze górnej piłki zagrywanej mu przez partnera i uderzył z powietrza obok bramki.

107'

Escudero poszedł do przerzutu piłki z prawego na lewe skrzydło i uderzył wślizgiem w boczną siatkę bramki Neuera.

106'

Zaczynamy drugą część dogrywki! Ostatnie 15 minut czy będą jeszcze rzuty karne?

105'  + 1'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. 2:1 dla Bayernu!

105'  + 1'

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy dogrywki. Uderzał po kolejnym rzucie rożnym Suele, ale zablokował to uderzenie Diego Carlos!

104'

Trzeba rozpocząć od tego, że Diego Carlos niepotrzebnie wybił piłkę na rzut rożny, bo mógł ją wyłapać Bono. Stały fragment gry został wykonany, piłka wybita, później Bono wybronił strzał zza pola karnego, ale nie miał już sił na dobitkę głową Martineza!

104'

GOOOOOOL! Javi Martinez i 2:1!

101'

Dośrodkowanie Pavarda nieprzyjemne, ale pod kontrolą Bono. Chwilę później bramkarz Sevilli zatrzymuje strzał Corentina Tolisso.

100'

Kimmich dostał świetne dośrodkowanie od Muellera w polu karnym, ale uderza obok bramki!

98'

Zmiany w Bayrnie: Alphonso Davies za Leona Goretzkę i Javi Martinez za Lucasa Hernandeza.

98'

Chwila dłuższego rozgrywania piłki, utrzymuje się przy niej Bayern.

94'

Zmiana w Sevilli: Vazquez za Jordana.

94'

Rzut wolny Bayernu i kolejne niecelne uderzenie Alaby.

93'

Manuel Neuer! En-Neyseri wchodzi w pole karne bardzo łatwo i strzela znów w niemieckiego bramkarza. Piłka odbiła się od niego i od słupka, a następnie wyszła w pole.

93'

Krótko rozegrany rzut rożny i wrzutka wybita z pola karnego.

92'

Jordan wpadł w pole karne, minął Suele, ale ten zdążył jeszcze się wrócić i zablokować zgranie wewnątrz pola karnego.

91'

Zaczynamy dogrywkę!

90'  + 4'

Dogrywka! W regulaminowym czasie gry wciąż 1:1!

90'  + 2'

Faul Muellera w polu karnym Sevilli. Zostawił mu piłkę Lewandowski, ale Niemiec nie zdążył i musiał szukać przewinienia.

90'

Cztery minuty doliczonego czasu gry. Żółta kartka dla Lucasa Hernandeza po faulu na Ocamposie.

89'

En-Neseyri strzela z około połowy boiska, próbując lobować Neuera. Bramkarz Beyrnu spokojnie wyłapuje piłkę.

87'

Goretzka dostał piłkę zagrywaną piętą od Muellera i skończyło się na rzucie rożnym. Chwilę później kontra Sevilli i strzał En-Nesyeriego obroniony przez Neuera!

83'

Lewandowski wszedł w pole karne i próbował lobem dośrodkowywać piłkę nad Bono. Ten jednak wyłapał piłkę.

81'

Dośrodkowanie z lewej strony i blisko oddania strzału gracze Sevilli.

79'

Strzał Muellera po podaniu w pole karne i broni Bono!

77'

Przeciągnięte dośrodkowanie Muellera skręcało w kierunku bramki, ale Bono pilnował piłki, która ostatecznie wyszła poza boisko.

76'

Kolejny rzut rożny, wybicie i strzał zza pola karnego Lucasa Hernandeza obok słupka.

75'

Lewandowski nie trafia! Tolisso zgrywa do Polaka, a on obił tylko piłkę o obrońcę.

74'

Rzut rożny dla Bayernu wybity z pola karnego Sevilla, dwie ponowne wrzutki i ostatecznie Hiszpanie oddali zagrożenie na kilkadziesiąt sekund.

73'

Głęboka wrzutka w pole karne i Goretzka wybił piłkę na rzut rożny.

72'

Rzut wolny dla Sevilli. Zmiana w hiszpańskiej drużynie: Suso schodzi, za niego Gudelj.

71'

Faul na Sane i żółta kartka dla Fernando. Zmiana w Bayernie: Tolisso wchodzi właśnie za Leroya Sane.

66'

Alaba uderza ponad poprzeczką.

65'

Faul na Muellerze, sędzia chciał puścić akcję, ale Lewandowski nie zdążył do piłki i musiał wrócić do przewinienia. Rzut wolny dla Bayernu!

62'

Faul Lewandowskiego zabiera gola Leroyowi Sane. Polak dogrywał do Niemca i bramka skrzydłowego, który dobijał piłkę po chaosie w polu karnym Sevilli, nie mogła być uznana. Żółta kartka dla Salihamidzicia na ławce rezerwowych!

61'

Kimmich rozegrał krótko do Gnabry'ego, a ten uderzył po nodze Jordana i Bayern ma rzut rożny. Z niego Bawarczycy nic groźnego jednak nie stworzyli.

60'

Jesus Navas fauluje Lucasa Hernandeza. Nieczysta interwencja i rzut wolny dla Bayernu niedaleko pola karnego Bono.

58'

Sane uderzał z linii pola karnego, ale znów został zablokowany. Coraz bliżej gola Bayern!

57'

Lewandowskiemu na szczęście nic się nie stało, gra dalej.

56'

Żółta kartka dla Kounde. Zmiany w Sevilli: Oliver Torres za Rakiticia i En-Neseyri za de Jonga.

55'

Sane z niecelnym strzałem, ale na murawę z grymasem bólu padł Lewandowski!

52'

Analiza VAR wskazuje, że bramki nie ma! Lewandowski na spalonym i nadal 1:1!

51'

Lewandowski trafia na 2:1! Ależ oni to zagrali! Wrzutka Sane do Lewandowskiego, ten zgrał do równolegle ustawionego Muellera, a ten odegrał mu z kilku metrów i Polak trafił.

53'

Spalony Lewandowskiego o długość buta. Niestety Polak wciąż tylko z asystą.

49'

Schematycznie rozegrany rzut rożny przez Sevillę i długie rozgrywanie piłki skutkujące kolejnym wyjściem piłki poza linię końcową. Kolejny rzut rożny wybity, a następnie na spalonym był Suso.

47'

Escudero zagrywa do de Jonga, ale tam jego strzał broni Neuer!

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania! Bez zmian w obu drużynach.

45'  + 2'

Piękna asysta Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie!

45'  + 2'

Koniec pierwszej połowy. Na razie 1:1!

45'  + 2'

Fernando wygrania piłkę po podaniu Pavarda do Sane.

45'  + 1'

Żółta kartka dla Joana Jordana. Hiszpan wściekły, ale dotknął piłki ręką przy wznowieniu od rzutu wolnego przez Kimmicha.

45'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

43'

Lewandowski szukał piłki w polu karnym i gdy dostał podanie, starał się ją odgrywać, ale akcję przerwała Sevilla, a chwilę później faulowany był Ocampos.

39'

Po aucie Bayern nie dostał się w pole karne Sevilli. Carlos wraca na boisko.

37'

Sane uderza sprzed pola karnego, piłka mocno uderzyła w Diego Carlosa i ten padł na murawę. Za chwilę także aut dla Bayernu.

36'

Lewandowski dośrodkowuje w pole karne, ale Diego Carlos zbija piłkę do Bono.

35'

Gol ze spalonego Sevilli. De Jong wybiegał sam na sam i pokonał Neuera, ale był wysunięty przed linią obrońców i sędzia nie mógł uznać tej bramki.

33'

Piękne zgranie Lewandowskiego w polu karnym z powietrza, które wykorzystuje strzałem zewnętrzną częścią stopy Goretzka!

33'

GOOOOOL! Lewandowski z asystą! 1:1! Leon Goretzka daje wyrównanie Bayernowi!

31'

Brutalne wejście Gnabry'ego przy próbie odbioru piłki Ocamposowi. Rzut wolny dla Sevilli.

29'

Lewandowski wychodził sam na sam z Bono, ale uderzył prosto w niego! Ależ zmarnowana sytuacja Polaka! Próbował przelobować bramkarza Sevilli.

28'

Sane dostał piłkę w polu karnym i uderzył, ale został zablokowany.

27'

Uraz Fernando. Leżał na boisku po uderzeniu w bark podczas starcia z Leonem Goretzką.

26'

Mueller zagrywa do Pavarda, ten wbiega w pole karne i uderza z prawego skrzydła, ale nie trafia do bramki.

25'

Długo piłkę przed polem karnym miał Bayern. Wrzutki na Lewandowskiego próbował Mueller, ale ta została wybita.

24'

Faulowany Goretzka. Sevilla zamknięta na własnej połowie.

22'

Lewandowski miałby asystę! Mueller nie trafia z najbliższej odległości po odbiciu piłki przez gracza Sevilli.

21'

Suele odbija piłkę od de Jonga po głębokiej wrzutce. Jeszcze rzut rożny dla drużyny Flicka, ale nic groźnego z niego nie wyniknęło.

19'

Lewandowski faulowany blisko pola karnego Sevilli. Rzut wolny dla Bayernu.

15'

Blisko błędu obrońcy Sevilli i bramkarz Bono, ale ostatecznie wybronili się przed własnym polem karnym.

13'

GOOOOOOOL! Ocampos w lewy róg i Sevilla sensacyjnie prowadzi 1:0 w Budapeszcie!

11'

Żółta kartka dla Alaby!

11'

Rzut karny dla Sevilli! Popychany przez Davida Alabę Ivan Rakitić!

8'

Dłuższa chwila niedokładnej gry z obu stron, bez groźnych sytuacji.

6'

Zbyt niskie dośrodkowanie Hiszpanów, piłka wybita.

5'

Faul Gnabry'ego na Escudero i rzut wolny dla Sevilli.

3'

Pierwsze dwie akcje Bayernu zablokowane przez obrońców Sevilli.

19:02

Pierwszy gwizdek za nami!

18:59

Obie drużyny już na boisku. Czekamy na rozpoczęcie spotkania!

18:58

Oto składy na dzisiejsze spotkanie!

18:57

Gdzie obejrzeć mecz Bayern - Sevilla?

18:56

"Zadziwiające jest, że futbolowe hobby premiera i Superpuchar UEFA są dla Orbana ważniejsze niż węgierscy obywatele" - pisał o Superpucharze Europy dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski, które węgierska opozycja nazywa "ludzkim eksperymentem".

18:55

Witamy w relacji z meczu o Superpuchar Europy UEFA! Bayern Monachium zmierzy się z Sevillą, początek meczu w Budapeszcie o 21:00.