Real Madryt - Granada 9:1. Ronaldo wyrównał wyniki Di Stefano i Messiego

Cristiano Ronaldo strzelił pięć goli w niedzielnym meczu Realu Madryt z Granadą. Udało mu się to po raz pierwszy w karierze, a przy okazji wyrównał osiągnięcia Leo Messiego i Alfredo Di Stefano pod względem liczby uzyskanych hat tricków.

Real Madryt - Granada 9:1 [RELACJA]

Ronaldo pierwsze trzy bramki zdobył między 30. a 38. minutą, kompletując klasycznego hat tricka. To nie tylko jego najszybsze trzy bramki strzelone w jednym meczu, ale też 28. takie osiągnięcie w barwach Realu we wszystkich rozgrywkach. Wyrównał tym samym rekord klubu należący do grającego w nim w latach 1953-64 Di Stefano.

Z 28 hat tricków Ronaldo dla Realu 24 miały miejsce w meczach Primera Division. Pod tym względem Ronaldo zrównał się z Messim. Gracz Barcelony ma ich jednak 32, jeżeli uwzględnimy wszystkie rozgrywki.

Koledzy i trener chwalą Ronaldo. "Fenomen"

Dzięki dwóm bramkom w drugiej połowie Ronaldo skończył mecz z pięcioma trafieniami, co do tej pory nie udało mu się nigdy. W XXI wieku pięć goli w meczu Primera Division zdobyli jeszcze tylko Fernando Morientes (Real) w sezonie 2001/02 w spotkaniu z Las Palmas i w 2012 roku Radamel Falcao (wówczas zawodnik Atletico Madryt) w starciu z Deportivo La Coruna.

Portugalczyk ma na koncie już 213 ligowych bramek w barwach Realu, co po zsumowaniu z 84 zdobytymi w czasach gry w Manchesterze United i trzema w Sportingu Lizbona daje w sumie trzysta trafień w rozgrywkach ligowych. Sumując gole dla Realu ze wszystkich oficjalnych rozgrywek, otrzymamy liczbę 299.

W klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy sezonu Primera Division Ronaldo ma 36 goli i wyprzedza Messiego o cztery trafienia. Na ligowej liście wszech czasów Portugalczyk awansował na ósme miejsce - 213 bramek. Liderem jest Messi - 275.

W niedzielę Real zdobył dziewięć goli po raz trzeci w swojej historii gry w Primera Division. Ostatni raz piłkarzom klubu udało się to w 1967 roku, kiedy wygrali 9:1 z Realem Sociedad. Dla Granady była to rekordowo wysoka porażka w najwyższej z hiszpańskich lig.