Transfery. Chińscy milionerzy chcą piłkarza MU

Beniaminek i lider chińskiej Super League - Guangzhou Evergrande nie przestaje zaskakiwać. Po zatrudnieniu najlepszego piłkarza ligi brazylijskiej, który został piątym najlepiej zarabiającym piłkarzem świata, tym razem drużyna z Chin chce sprowadzić Park Ji-Sunga z Manchesteru United.

30-letni pomocnik "Czerwonych Diabłów" ma na Old Trafford kontrakt ważny do końca sezonu 2011/12. Już teraz jednak pojawia się sporo spekulacji odnośnie jego przyszłości. Zdaniem chińskich mediów Guangzhou oferuje Koreańczykowi kontrakt wart osiem milionów euro za sezon, co podwoiłoby jego zarobki z MU.

- Właściel klubu powiedział, że zrobi wszystko co będzie trzeba, by ściągnąć Parka do drużyny - przyznał na łamach "Beijing Times" trener zespołu Lee Jang-Soo. - Jak na razie jesteśmy jednak daleko od zawarcia porozumienia, gdyż piłkarz jest zdeterminowany, by zostać w swoim dotychczasowym klubie - dodał.

Koreańczyk przyznał niedawno na łamach angielskiej prasy, że nie ma powodu, by opuszczać Manchester: - Nie ma w tym choćby odrobiny prawdy, że odejdę z United. Najchętniej zostałbym tutaj do końca kariery. Czemu nie? Przecież to najlepszy klub na świecie - zadeklarował Park.

"Azjatycka Chelsea"

Właściciel klubu Xu Jiayin ma ambicję stworzenia "azjatyckiej Chelsea". Do Evergrande trafili już Brazylijczycy Cleo (z Partizana Belgrad) i Muriqui (z Athletico Mineiro), a nową gwiazdą drużyny został dwa tygodnie temu Conca .

Argentyńczyk, który do tej pory występował we Fluminense Rio de Janeiro, podpisał z klubem z Kantonu trzyletni kontrakt. Chińczycy zapłacą za niego Brazylijczykom 6,9 mln euro, ale znacznie większe pieniądze trafią na konto piłkarza. Za każdy rok gry w Evergrande Conca otrzyma tę samą sumę - 10,6 mln euro.

Największe transferowe hity tego lata

 

Tottenham Hotspur pozyskał nastolatka z Afryki ?

Więcej o: