Transfery. Montolivo za Cassano czy za darmo? Fiorentina negocjuje z Milanem

Fiorentina potwierdziła, że Riccardo Montolivo jest gotowy opuścić klub. Włoski pomocnik chciałby odejść do AC Milan, jeszcze przed zamknięciem letniego okienka transferowego. 26-latek miałby być częścią podwójnego transferu - z Antonio Cassano.

Włoskie kluby chciały porozumieć się co do wymiany obu zawodników. Fiorentina jednak zniechęciła Mediolańczyków żądaniem wysokiej kwoty za transfer 26-letniego pomocnika. Wg. klubu wart jest 8,8 mln. funtów. Milan jest w stanie zapłacić 5,3 mln. Jeśli poczeka rok, będzie mógł wziąć piłkarza za darmo. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2012.

Dyrektor sportowy Fiorentiny Pantaleo Corvino potwierdził, że jego zawodnik chce opuścić klub. 26-latek nie wydłużył swojej umowy. Nie zgodził się, by kontrakt obowiązywał na takich samych jak do tej pory warunkach.

- Mamy z Montolivo jasną sytuację. Zapytałem agenta Riccardo, czy on chce z nami pozostać, ale w odpowiedzi usłyszałem, że decyzja już została podjęta - mówił Corvino w rozmowie ze "Sportmediaset". - Mając na uwadze jego życzenie, zobaczymy teraz jakie rozwiązania zaoferuje nam rynek transferowy. Naszą przyszłość chcemy związać tylko z zawodnikami, którzy są zmotywowani dla nas grać.

Jak mocno zmotywowany jest Milan, by zapłacić? Trener Milanu, Massiliano Allegri nazwał ostatnio Montolivo klasowym zawodnikiem, z ogromnym talentem. Allegri dodał, że szuka pomocnika, który zastąpi Andreę Pirlo (odszedł do Juventusu). Za rok Montolivo będzie jednak wolnym zawodnikiem. Jeśli więc Fiorentina chce zarobić, musi zmniejszyć wymagania.

Seria A. Mihilović skreśla Freya  ?

Transfery, których kibice nie umieją przebaczyć

Więcej o: