Konflikt Wengera z Xavim o "cierpiącego" Fabregasa

Menedżer Arsenalu Londyn Arsene Wenger był wściekły po tym jak na stronie oficjalnej stronie FC Barcelony pojawił się komentarz Xaviego Hernandeza. Twierdzi on, że Cesc Fabregas cierpi w Londynie, gdyż bardzo chce odejść do katalońskiego klubu. - To dla nas bardzo obraźliwe i nie jest to pierwszy raz, gdy Xavi odnosi się bez szacunku wobec "Kanonierów" - powiedział Francuz.

Kapitan Arsenalu od dłuższego czasu jest łączony z transferem do Barcelony, której jest wychowankiem. Według doniesień medialnych Fabregas ma przejść na Camp Nou już tego lata. "Kanonierzy" odrzucili jednak już dwie oferty kupna piłkarza w tym roku - obie poniżej wymaganej kwoty 45 milionów euro.

Swoją cegiełkę do całej sprawy dołożył tymczasem Xavi, który wyznał w rozmowie z oficjalną witryną katalońskiego klubu: - Rozmawiałem z Ceskiem na Ibizie i zdradził mi, że bardzo cierpi, gdyż chce do nas przejść. Co więcej, zrobił już wszystko co mógł, by do tego doszło i chce opuścić Arsenal. Zaznaczył on jednak, że teraz wszystko zależy od tego, czy klub zdecyduje się go sprzedać.

Ta wypowiedź wzbudziła wściekłość Wengera, którego zdaniem jest ona lekceważąca wobec londyńskiego klubu: - To dla nas bardzo obraźliwe i nie jest to pierwszy raz, gdy Xavi odnosi się bez szacunku wobec "Kanonierów" - powiedział Francuz po meczu towarzyskim Arsenalu w Malezji.

- Jeśli Barcelona znalazłaby się na naszym miejscu, to jestem przekonany, że wzajemny szacunek pomiędzy klubami pozwoliłby uniknąć tego typu komentarzy. Tymczasem ja nie mogę odnosić się do wszystkich takich wypowiedzi. Obecnie najistotniejsze jest to, że Cesc Fabregas jest zakontraktowany w Arsenalu i takie są fakty. Arsenal chce go zatrzymać, a cała reszta to tylko spekulacje - dodał Wenger.

Tomasz Kuszczak trafi do Niemiec? [Plotki transferowe]

 

Nowym piłkarzem Liverpoolu został John Arne Riise ?

Więcej o: