Transfery. Neymar jednak nie chce do Realu

- Chcę grać w Realu Madryt - powiedział w czwartek Neymar, według hiszpańskiego dziennika ?Marca?. - Chcę wypełnić swój kontrakt w Santosie - powiedział ten sam Neymar w sobotę w telewisji Globo TV.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Niedawno prezydent Santosu poinformował o zainteresowaniu piłkarzem ze strony pięciu klubów europejskich. Media spekulują, że są nimi: Real Madryt, Barcelona, Chelsea, Manchester City i rosyjski klub Andżi Machaczkała, w którym występuje m.in. rodak Neymara Roberto Carlos.

Jeszcze niedawno wydawało się, że 19-letni napastnik ma duże szanse na transfer do Madrytu. - Chcę grać w Realu - tak zdaniem hiszpańskiego dziennika "Marca" Neymar określił swoją przyszłość. Co innego zadeklarował jednak w swoim ojczystym kraju.

- Mam kontrakt który chcę wypełnić - powiedział Neymar w programie "Corujao do esporte" w telewizji Globo TV. Kontrakt napastnika z Santosem obowiązuje do 2015 roku, jest w nim jednak klauzula zezwalająca na wykupienie zawodnika za 45 milionów euro.

Dani Alves odradza Neymarowi Real

- Gdybym miał pieniądze, kupiłbym go do Barcy, bo to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie w tym momencie - powiedział obrońca Barcelony i reprezentacji Brazylii Dani Alves na konferencji przed pierwszym meczem swojego kraju na Copa America. - Chce być blisko moich przyjaciół. Gdybym miał doradzać Neymarowi, powiedziałbym mu, żeby był lepiej po mojej stronie niż przeciwko mnie.

Kolejne gwiazdy opuszczą Arsenal? Zobacz kto

Więcej o: