Transfery. Chiński beniaminek zapłaci trzecią najwyższą pensję na świecie

Już prawie pewne jest, że najlepszy piłkarz ligi brazylijskiej - Dario Conca przejdzie do beniaminka chińskiej Super League Guangzhou Evergrande. Jeśli Argentyńczyk - zgodnie z oczekiwaniami - przyjmie ofertę lidera ligi, to zostanie trzecim najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Więcej niż 10,4 miliona euro rocznie dostają tylko Leo Messi i Cristiano Ronaldo.

Tak strzela Dario Conca [WIDEO] ?

Drużyna z Guangzhou, która po dwunastu kolejkach ma już pięć punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli, chce się wzmocnić by zapewnić sobie pierwsze w historii mistrzostwo kraju. Na celowniku Chińczyków znalazł się 28-letni Conca, który od 2008 roku jest piłkarzem Fluminese.

Ofensywny pomocnik, który przez ostatnie dwa lata był wybierany na najlepszego piłkarza ligi Brasileirao, dostał już ofertę 2,5-rocznego kontraktu. Miałby w tym czasie zarobić 26,5 miliona euro, co oznacza roczne zarobki na poziomie około 10,4 mln. Więcej w światowym futbolu zarabiają tylko gwiazdy Primera Division - Cristiano Ronaldo z Realu i Leo Messi z Barcelony.

Trener Fluminese Abel Braga przyznał, że to fantastyczna okazja dla jego podopiecznego i powinien on ją wykorzystać: - To dobra oferta dla klubu. Żadne przymiotniki nie są w stanie opisać tego, co potrafi Conca. Ta szansa pozwoli jemu oraz jego rodzinie na pełną niezależność finansową w ciągu najbliższych dwóch i pół roku - powiedział szkoleniowiec.

Kolejne gwiazdy opuszczą Arsenal? Zobacz kto

 

Hamburger SV sprowadził - obrońcę z Chelsea ?

Więcej o: