Transfery. Fabregas już prawie dogadany z Barceloną

Cesc Fabregas zawarł już - jak donosi ?Marca? - wstępne porozumienie z władzami FC Barcelony. Piłkarz Arsenalu Londyn w poniedziałek ma przybyć do stolicy Katalonii, gdzie spotka się z prezydentem klubu Sandro Rosellem. Wówczas przejście pomocnika do ekipy z Camp Nou może stać się faktem.

Trener "Kanonierów" Arsene Wenger zapewnił niedawno, że Fabregas będzie mógł odejść latem. Angielski klub chce w zamian za swojego kapitana 45 milionów euro, z kolei "Barca" oferuje 30 mln i dwóch piłkarzy - Bojana oraz Thiago. Arsenal ponoć nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem.

Agent Fabregasa Darren Dean przyjedzie do Barcelony już w sobotę, na dwa dni przed przybyciem samego piłkarza. Z Brazylii wraca z kolei Rosell i wszyscy trzej panowie spotkają się razem w poniedziałek, by negocjować kwestie transferu.

Tymczasem Wenger już szuka zawodnika, który mógłby zastąpić w Arsenalu Hiszpana. Jednym z kandydatów - także do przejęcia opaski kapitańskiej - jest Scott Parker z West Hamu, który w głosowaniu dziennikarzy został wybrany na najlepszego zawodnika sezonu.

Pierwsza autobiografia Xaviego - "Barca moim życiem" ?

Więcej o: