Bundesliga. Neuer nowym "numerem jeden" Bayernu

Bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer w środę pomyślnie przeszedł testy medyczne w Bayernie Monachium i związał się z klubem pięcioletnią umową. Informację podała oficjalna strona bawarskiego klubu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się pozyskać jednego z najlepszych bramkarzy świata. Cieszymy się, że będzie u nas grał przez długi czas - powiedział dyrektor sportowy Bayernu Christian Nerlinger oficjalnej stronie klubu.

Neuer ustakił warunki swojego kontraktu już w zeszłym tygodniu po tym, jak jego poprzedni klub - Schalke 04 Gelsenkirchen - wyraził zgodę na negocjacje. W dużej mierze to dzięki niemu klub z Nadrenii Północnej-Westfalii w zakończonym sezonie zdobył Puchar Niemiec i awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, z transferu nie do końca zadowoleni są monachijscy fani. Schalke to jeden z głównych rywali ich klubu i przejście do Bawarii zawodnika tak związanego z niepopularną drużyną wywołało wściekłość części z nich. Na ostatnich meczach sezonu wywieszali flagi z napisem "No, Neuer"

Shinji Kagawa trafi do Manchesteru United? ?

Więcej o: