Premier League. Manchester United bliski pozyskania obrońcy Blackburn

Obrońca Blackburn Rovers Phil Jones jest bliski przejścia do Manchesteru United. Piłkarzowi pozostało już tylko przejść testy medyczne w klubie zarządzanym przez Sir Alexa Fergusona.

Reprezentantem Anglii do lat 21 interesowały się także Arsenal i Liverpool, wygląda jednak na to, że to Czerwone Diabły wyprzedziły konkurencję w wyścigu po utalentowanego stopera.

Wiele mówiło się o tym, że zawodnikowi najbliżej będzie w The Reds, na drodze do transferu miały stać już tylko testy medyczne. Do gry wkroczył jednak SIr Alex Ferguson, który dysponuje pokaźnym budżetem transferowym. Jones podobno ustalił już z prowadzonym przez niego klubem warunki pięcioletniego kontraktu.

Sam zawodnik miał w środę wyjechać wraz z reprezentacją Anglii U-21 do Danii na młodzieżowe Mistrzostwa Europy, wygląda jednak na to, że dołączy kolegów później.

19-letni Jones był w tym sezonie podstawowym zawodnikiem swojego klubu i wystąpił w 25. spotkaniach Premier League oraz dwóch meczach Carling Cup. Mimo młodego wieku ma już także na koncie pięć występów w kadrze U-21 i mówi się o nim, że na lata może stać się filarem obrony dorosłej reprezentacji.

Zawodnikowi Sunderlandu zostały już tylko testy medyczne przed transferem do Liverpoolu ?

Więcej o: