Transfery. Jose Mourinho chce zamienić Kakę za Maicona

Włoska La Gazzetta dello Sport donosi, że trener Realu Madryt Jose Mourinho dzwonił do szkoleniowca Interu Mediolan Leonardo w sprawie wymiany pomocnika Królewskich Kaki na obrońcę Nerazzurrich Maicona.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Od dawna nie jest tajemnicą, że Jose Mourinho bardzo chciałby sprowadzić do Madrytu swojego byłego podopiecznego Maicona. W poprzednim letnim okienku transferowym Real kilkukrotnie składał oferty kupna brazylijskiego obrońcy, ale wszystkie zostały odrzucone.

Miniony sezon dla Maicona nie był tak udany jak poprzednie. To spowodowało, że działacze Interu zastanawiają się nad jego sprzedażą. Skorzystać chce z tego Mourinho, który ma w planie przesunąć na środek obrony swojego obecnego prawego obrońcę Sergio Ramosa.

Mourinho w sprawie pozyskania Maicona dzwonił już do trenera Interu Leonardo. W zamian proponuje Kakę, który w Madrycie sobie nie poradził, a przy dobrej formie Mesuta Oezila ma małe szanse na regularną grę. Z kolei wielkim orędownikiem talentu Kaki jest Leonardo, który do Milanu sprowadzał go jako skaut tego klubu.

Największym problemem w tej wymianie mogą być zarobki Kaki, który w Realu inkasuje rocznie 10 milionów euro. W Mediolanie nie mógłby liczyć na taką gażę.

Klose blisko Valencii ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA