Transfery. Niemiecka prasa: Sahin odejdzie do Realu

Jak poinformowało niedzielne wydanie "Bilda", Nuri Sahin odejdzie do Realu Madryt po zakończeniu obecnego sezonu. Turecki pomocnik ma w swoim kontrakcie zapisaną kwotę odstępnego wysokości sześciu milionów euro, a dla "Królewskich" wyłożenie takich pieniędzy nie byłoby większym problemem. Borussia Dortmund gra dziś z Freiburgiem o 17:30. Relacja na żywo na Sport.pl

22-letni Turek ma kontrakt z Borussią Dortmund do 2013 roku. W umowie jest jednak klauzula o możliwości odejścia już po tym sezonie, jeśli pojawi się oferta transferu za co najmniej sześć milionów euro. Borussia prowadzi z piłkarzem rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu, ale na razie spotyka się z odmową.

- Jeśli Nuri otrzyma ofertę z Realu czy Barcelony, to będą mieli prawo prowadzić z nami negocjacje - powiedział dyrektor generalny BVB Hans-Joachim Watzke. - Bardzo chcielibyśmy przedłużyć z nim umowę, jednak jak na razie nie doszliśmy do porozumienia.

Sahin, uznany za najlepszego zawodnika rundy jesiennej Bundesligi, na propozycję z Madrytu zareagował powściągliwie. - Jestem świadomy tego, że moje nazwisko wiąże się z wieloma klubami, ale zawsze mówiłem, że teraz chcę się skoncentrować wyłącznie na lidze. Reszta mnie nie interesuje - powiedział dziennikowi "Bild".

Borussia przygotowuje się już podobno na odejście swojego głównego rozgrywającego - zastąpić miałby go inny Turek. Mowa o Ilkayu Gundoganie z FC Nuernberg.

"Jestem przygotowany, że już nie zagram w kadrze" - mówi Piszczek z Borussii ?

Więcej o: