Prezes Atletico: MU i Chelsea walczą o De Geę

Prezes Atletico Madryt Gil Marin przyznał na antenie hiszpańskiego radia, że bramkarz stołecznego klubu - David De Gea nie podjął jeszcze decyzji co do swojej przyszłości. Do walki o utalentowanego zawodnika włączyła się Chelsea, która rywalizuje ze swoim pogromcą z Ligi Mistrzów - Manchesterem United. Bramkarzem tego klubu jest Polak Tomasz Kuszczak.

Szef klubu z Madrytu potwierdził, że zarówno MU jak i Chelsea złożyły już oferty kupna De Gei, zaznaczył jednak że żadne porozumienie nie zostało jeszcze zawarte. 20-letni bramkarz wywalczył sobie w tym sezonie miejsce w bramce Atletico i od kilku miesięcy jest obiektem spekulacji transferowych.

Menedżer "Czerwonych Diabłów" Alex Ferguson bardzo chce ponoć sprowadzić Hiszpana na Old Trafford, gdzie miałby zastąpić odchodzącego na emeryturę Edwina van der Sara. Na miejsce w bramce MU wciąż liczy z kolei Kuszczak, który w ostatnich tygodniach zaliczył kilka występów w Premier League.

Na antenie radia Gil Marin przyznał, że agent De Gei - Jorge Mendes spotkał się z przedstawicielami United, który zaoferowali za bramkarza 20 milionów euro: - Menedżer jest w Anglii jednak nie negocjuje transferu. Nie ma jeszcze uprawnień, by działać w imieniu piłkarza - powiedział.

- Dopiero pod koniec sezonu zobaczymy, czy David będzie chciał odejść. Jeśli tak, to zażądamy 25 mln zapisanych w jego kontrakcie. Do tego czasu będziemy mieć nadzieję, że pozostanie z nami. Otrzymaliśmy oferty z United oraz Chelsea, ma on także propozycję przedłużenia z nami kontraktu. Bardzo chcielibyśmy, żeby został, jednak jego przyszłość jest w jego rękach - zaznaczył prezes klubu.

Angielskie potęgi walczyły w LM - Manchester wyeliminował Chelsea ?

Więcej o: