Transfery. "Bild": Borussia ruszy do wyścigu po chorwacki talent

Jak pisze niemiecki "Bild" Borussia Dortmund obserwuje jeden z największych talentów chorwackiej piłki, 22-letniego Ivana Perisicia. Według gazety Borussia jest gotowa zapłacić za niego nawet 6 milionów euro.

Jak pisze "Bild" w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Borussia może liczyć na zyski wysokości 20 milionów euro. Część tej kwoty miałaby ma według gazety opłacić sprowadzenie do klubu kolejnego perspektywicznego gracza.

Według "Bilda" będzie to 22-letni Ivan Perisić, gwiazdor belgijskiego Club Brugges z którym ma podpisany kontrakt do 2015 roku.

Perisić to lewy ofensywny pomocnik. W 27 meczach ligowych strzelił 16 roli, zaliczył też osiem asyst. Efektowne statystyki są powodem, dla którego Chorwata parokrotnie obserwowali skauci Borussii. Klub ma zapłacić za niego nawet 6 milionów euro.

- Nie komentujemy spekulacji - krótko zakończył temat dyrektor sportowy klubu Michael Zorc.

Według "Bilda" prawdopodobieństwo transferu zwiększa jednak fakt, że Perisić byłby idealnym zmiennikiem dla Kevina Grosskreutza. Na pozostałych pozycjach Borussia ma już bowiem po dwóch wartościowych zawodników.

- W następnym sezonie chcę grać w Lidze Mistrzów - deklaruje Perisić, którym interesują się także Tottenham, OSC Lille i Monaco.

Świetne transfery Borussii Dortmund ?

Więcej o: