Transfery. Chelsea chce sprowadzić "cudowne dziecko" z Palermo

Agent młodej gwiazdy Palermo - Josipa Ilicicia, przyznał że angielska Chelsea jest bardzo poważnie zainteresowana sprowadzeniem 23-letniego słoweńskiego pomocnika. - Kluby z Anglii szaleją na jego punkcie - chcą go wszyscy: Liverpool, Tottenham i Chelsea - powiedział Amir Ruznic.

Ilicic trafił do Palermo latem ubiegłego roku ze słoweńskiego Mariboru Branik. Jego dobra dyspozycja w Serie A, w której w 23. meczach zdobył już osiem goli, zwróciła jednak na niego uwagę zamożniejszych klubów. Już pod koniec obecnego sezonu może on odejść do jednej z zainteresowanych nim drużyn - twierdzi agent piłkarza.

- Kluby z Anglii szaleją na jego punkcie - chcą go wszyscy: Liverpool, Tottenham i Chelsea - zdradził Ruznic. - Jednak klub ze Stamford Bridge chce go najbardziej. Jest także zainteresowanie z Hiszpanii, a także innych klubów z Włoch i Rosji - twierdzi agent, który zaznacza jednak, że Ilicic odszedłby z Palermo tylko za naprawdę duże pieniądze.

- Prezydent klubu Maurizio Zamparini chce go zatrzymać na co najmniej dwa lata. On ma 70 lat i nie potrzebuje już pieniędzy. Chce po prostu osiągnąć coś wielkiego z Palermo - np. mistrzostwo Włoch - przyznaje agent, którego zdaniem Słoweniec nie odejdzie z klubu z Sycylii za mniej niż 20 milionów euro.

Chelsea oferowało 42 miliony za gwiazdę Bayernu ?

Więcej o: