Transfery. FourFourTwo: Arsenal poluje na Rudnevsa

Piłkarski magazyn FourFourTwo podaje, że Arsenal Londyn chce pozyskać napastnika Lecha Poznań Artjomsa Rudnevsa. Łotysz miałby zastąpić Nicolasa Bendtnera, który dostaje coraz mniej szans gry w zespole Wengera.

Nie cichną spekulacje na temat transferu gwiazdy Lecha Poznań Artjomsa Rudnevsa. Według znanego magazynu piłkarskiego FouFourTwo, Łotyszem interesuje się Juventus Turyn, Galatasaray Stambuł, a nawet FC Barcelona... Jednak to Arsenal Londyn jest ponoć najbardziej zdeterminowany do pozyskania snajpera mistrza Polski.

- Mój agent pracuje nad kilkoma sprawami. Barcelona byłaby oczywiście najbardziej spektakularnym kierunkiem, ale w tym momencie Premier League wydaje się najatrakcyjniejszą ligą - powiedział Rudnevs.

- Wiem, że Arsenal oglądał mnie w kilku meczach i pytali o mnie mojego menadżera. Transfer do tego zespołu to byłaby sensacja, ponieważ według mnie ich gra jest po prostu nieziemska. Z wielką nadzieją patrzę w swoją przyszłość - kontynuuje napastnik Lecha.

Arsenal chciałby Rudnevsa jako następcę dla Nicolasa Bendtnera, który z sezonu na sezon dostaje coraz mniej szans na grę. W styczniu Duńczyk szukał sobie nowego klubu, wiedząc, że w Londynie nie zrobi już zawrotnej kariery.

FourFoutTwo podaje jednak, że Lech wcale nie pali się do sprzedaży swojego asa. Polacy chcą walczyć o jak najdłuższą przygodę w Lidze Europy, a Rudnevs walnie przyczynił się do wyjścia z grupy śmierci.

Jeżeli do klubu z Poznania nie wpłynie konkretna oferta, Rudnevs nie załamując się pozostanie w Polsce. - Koncentruje się jedynie na tym, by jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki na boisku - zapewnia Łotysz. - Będę myślał o transferze jedynie wtedy, gdy któryś z działaczy Lecha, lub mój menadżer zadzwoni do mnie i poinformuje, że otrzymałem konkretną ofertę z silnego zespołu.

W swoim debiutanckim sezonie w Lechu Rudnevs zdążył strzelić 12 goli w rundzie jesiennej. Łotysz zadziwił cały piłkarski świat, strzelając hat-tricka w wyjazdowym meczu przeciwko Juventusowi Turyn.

FourFourTwo to magazyn piłkarski, który istnieje na rynku już od 1994 roku. Wydawany jest w dziewięciu językach, a na jego łamach wypowiada się wiele autorytetów świata futbolu. W przeszłości dla FourFourTwo pisali m.in. Bobby Robson, Robbie Savage, Sam Allardyce, David Platt czy sam Arsene Wenger.

Wciąż się waha... GKS, Lech, Legia, Wisła? Gdzie zagra Janusz Gol? 

Więcej o: