Primera Division. Real złoży ofertę Tevezowi?

Według dziennika ?Marca? Real może spróbować sprowadzić do Madrytu napastnika Manchesteru City Carlosa Teveza, jeśli nie uda się porozumieć z Ruudem van Nisterlooyem z Hamburga.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Tevez to czołowy strzelec City. Tym większym zaskoczeniem było, gdy w grudniu poprosił swój o transfer, argumentując to złymi relacjami z ludźmi kierującymi klubem. Potem wycofał prośbę. Real jednak ponoć już kontaktował się z angielskim klubem.

Drużyna z Madrytu próbuje załatać dziurę po kontuzjowanym Gonzalo Higuaine - koledze Teveza z reprezentacji Argentyny. Bez niego Jose Mourinho ma do dyspozycji w ataku tylko jednego napastnika, Karima Benzemę, który jednak jest w lidze nieskuteczny. Higuain na pewno nie będzie mógł grać przez najbliższe cztery miesiące. Możliwe, że rehabilitacja po operacji kręgosłupa potrwa dużo dłużej.

"Marca" wskazuje jednak na dwie przeszkody dla transferu. Po pierwsze City będzie naciskać na transfer definitywny, choć Real wolałby wypożyczyć napastnika. Po drugie Tevez może kosztować nie mniej niż 40 mln euro, a jego roczne zarobki sięgają ośmiu milionów euro rocznie.

Real próbuje sprowadzić do Madrytu 34-letniego Holendra Ruuda van Nisterlooya, który już występował w tym klubie. Obecny klub napastnika - Hamburg - oficjalnie zdecydowanie odmówił oddaniu go do Hiszpanii, ale ponoć jest w stanie zgodzić się na transfer za kilka milionów euro.

Ruud van Nisterlooy ? za 3 miliony?

Więcej o: