Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Santa Cruz wrócił do Blackburn

Zespół Steve'a Keana wypożyczył do końca sezonu z Manchesteru City Roque Santa Cruza. Paragwajczyk dwa lata temu trafił na City of Manchester Stadium właśnie z Blackburn.

W czerwcu 2009 roku, po dwóch udanych sezonach na Ewood Park, Santa Cruz przeszedł do The Citizens za 17,5 miliona funtów. Przez problemy z kontuzjami i dużą konkurencję w zespole nie udało mu się jednak zrobić specjalnej kariery w zespole szejków.

Paragwajczyk to pierwszy transfer przeprowadzony przez szkockiego menedżera, który przejął zespół w grudniu po zwolnieniu Sama Allardyce'a. Kean ma nadzieję, że Santa Cruz zaprezentuje się z dobrej strony i po sezonie dołączy do zespołu Blackburn na stałe. - Roque grał fantastycznie gdy był tu pierwszy raz. Mam nadzieję, że do końca tego sezonu będzie prezentował się podobnie.

Także sam zawodnik jest bardzo zadowolony z tego, że jego nowym zespołem zostało Blackburn. - Czuję się, jakbym wracał do domu. To był najłatwiejsza decyzja w moim życiu - powiedział Paragwajczyk w rozmowie z oficjalną stroną klubu. - Chcę znów grać i zdobywać bramki i to jest dla mnie prawdziwa szansa po tym frustrującym okresie w poprzednim zespole.

Miroslav Klose w kręgu zainteresowań Realu Madryt ?

Więcej o: