Transfery. Ronaldinho oficjalnie we Flamengo

Ronaldinho potwierdził na swojej oficjalnej stronie internetowej, że w najbliższym czasie podpisze kontrakt z Flamengo. Informację tę podał także w swoim internetowym serwisie klub. Po kilku dniach negocjacji były już piłkarz Milanu wraca do swojej ojczyzny, gdzie w drużynie z Rio de Janeiro będzie zarabiał 900 tysięcy dolarów miesięcznie.

"Ronaldo de Assis Moreira, lub po prostu Ronaldinho Gaucho będzie przywdziewał koszulkę Flamengo" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie klubu.

30-letni mistrz świata z 2002 roku zdradził z kolei, że umowa podpisana z Flamengo będzie obowiązywać przez 3,5 roku. Pozyskanie dwukrotnego najlepszego piłkarza świata było możliwe, gdyż podczas weekendu z walki o niego zrezygnowali inni brazylijscy giganci - Gremio i Palmeiras.

To właśnie w Gremio Ronaldinho zaczynał swoją profesjonalną karierę w wieku 18 lat. Następnie trafił do Europy, gdzie grał w Paris Saint Germain i FC Barcelonie, z którą w 2006 roku wygrał Ligę Mistrzów. Później trafił do Milanu, jednak w ostatnich miesiącach daleko mu było do dyspozycji, jaką prezentował w swoich najlepszych sezonach.

We Flamengo piłkarz chce odbudować swoją formę, by móc wystąpić na Mistrzostwach Świata w 2014 roku, których Brazylia jest gospodarzem.

"Za Dżeko więcej byśmy nie dostali" - mówi trener Wolfsburga ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.