Transfery. Premier League. Gareth Bale chciałby grać we Włoszech

Real Madryt oraz trzy kluby Serie A są zainteresowane pozyskaniem gracza Tottenhamu Gareth'a Bale'a - poinformował Peppino Tirri, włoski agent piłkarza.

Znakomite występy w Lidze Mistrzów oraz Premier League sprawiły, że to wokół 21-letniego pomocnika może być w zimowym okienku transferowym najwięcej zamieszania.

- Juventus będzie chciał sprowadzić go do Włoch w czerwcu, Real zainteresowany jest transferem styczniowym - powiedział portalowi ilsussidiario.net. Tirri. Oprócz tych dwóch klubów przedstawiciel Walijczyka wymienił również Milan i Inter.

Przeciwko temu ostatniemu zespołowi Bale rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie. W grupowym pojedynku Ligi Mistrzów na San Siro, zdobył trzy bramki i pomimo tego, że londyńczycy przegrali 3:4, został bohaterem spotkania.

Zdaniem Tirriego najbardziej prawdopodobny jest transfer do Włoch. Szanse na grę Bale'a w Serie A agent ocenia jako "duże". Powołuje się na słowa piłkarza, który sam stwierdził, że "chciałby grać we Włoszech w najbliższej przyszłości".

Nie wiadomo jednak, czy Tottneham zgodzi się na jego odejście. W maju ubiegłego roku zawodnik podpisał nowy - czteroletni - kontrakt, a kilka tygodni temu prezes Daniel Levy zapowiedział, że Bale nie jest na sprzedaż.

Z drugiej strony ostatnie lata pokazały, że londyńczycy potrafią rozstać się ze swoimi kluczowymi graczami. Dymitar Berbatow odszedł do Manchesteru United za ponad 30 milionów funtów. W tym samym kierunku powędrował za 14 milionów Michael Carrick.

Bale występuje na pozycji lewego pomocnika. W obecnych rozgrywkach Premier League ma na koncie już 7 trafień. W zespole Kogutów Lepszym dorobkiem, może pochwalić się jedynie Rafael van der Vaart (8 bramek).

Dobrze o polskich bramkarza w Arsenalu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.