Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Prezydent Barcelony: Pozbycie się Zlatana to nasz najwspanialszy moment

Prezydent FC Barcelony Sandro Rosell przyznał, że jest dumny z decyzji o wypożyczeniu Zlatana Ibrahimovicia do AC Milan: - To była moja najlepsza decyzja, gdyż z ekonomicznego punktu widzenia jego zatrudnianie to była dla nas katastrofa - powiedział Rosell.

Prezydent "Barcy" przyznał, że sierpniowe pozbycie się szwedzkiego napastnika było konieczne, gdyż jego gra na Camp Nou narażała klub na rujnujące wydatki. Rosell nazwał nawet całą aferę z Ibrahimoviciem w roli głównej jako "katastrofę" dla Katalończyków.

- Wypożyczenie Ibrahimovicia to była moja najlepsza decyzja. Z ekonomicznego punktu widzenia jego zatrudnianie to była dla nas katastrofa, gdyż on miał bardzo wysokie zarobki. Z tego względu niemożliwe było uzyskanie czegoś więcej z jego sprzedaży - powiedział prezydent klubu.

- Mimo wszystko to był świetny ruch jeśli chodzi o nasz skład i jestem bardzo dumny z tego wyboru - dodał Rosell. 29-letni Ibrahimovic został wypożyczony do Milanu, w którym zdążył już strzelić dziewięć goli. Włosi mają możliwość wykupienia go na stałe po zakończeniu sezonu za około 24 miliony euro.

"Pozwólmy chłopcom grać w piłkę" - tajemnica sukcesu "Barcy" ?

Więcej o: