Transfery. Liverpool złożył ofertę kupna Suareza

Liverpool złożył Ajaxowi Amsterdam ofertę kupna Luisa Suareza - donosi serwis internetowy Tuttomercato. ?The Reds? chce zapłacić za jedną z gwiazd ostatniego mundialu 15 milionów euro, jednak Holendrzy podobno chcieliby za napastnika aż 25 mln.

Zdaniem włoskiego serwisu Liverpool chciałby stworzyć atak marzeń w składzie Fernando Torres i Suarez. Z tego względu podjął wstępne działania mające na celu sprowadzenie Urugwajczyka na Anfield Road w styczniowym okienku transferowym.

Ajax nie jest obecnie w tak dobrej sytuacji finansowej, by odrzucić taką ofertę. Włoskie media twierdzą jednak, że klub z Amsterdamu może wstrzymać się z przyjęciem tej propozycji, by poczekać na wyższą kwotę zaproponowaną przez władze Liverpoolu.

Suarezem w przeszłości interesowały się już takie kluby jak Juventus Turyn, Real Madryt i Tottenham, jednak głównym faworytem do sprowadzenia bramkostrzelnego napastnika jest obecnie Liverpool. Urugwajczyk strzelił w ubiegłym sezonie aż 49 bramek, w tym ma już ich na koncie jedenaście w 22. meczach.

Trzy wielkie nazwiska na liście życzeń Chelsea ?

Więcej o: