Khedira: Schweinsteiger zainteresowany grą w Realu

Sami Khedira, który od lipca jest piłkarzem Realu Madryt, zdradził że jego kolega z reprezentacji Niemiec Bastian Schweinsteiger pytał go życie w stolicy Hiszpanii oraz o to, jak gra się w drużynie ?Królewskich?. Niemiec rozważa, czy przedłużyć kontrakt z Bayernem Monachium, czy też zmienić swoją przynależność klubową.

Kontrakt reprezentanta Niemiec w Monachium obowiązuje do 2012 roku, jednak mistrzowie kraju chcą przedłużyć umowę ze swoją gwiazdą. Ma to wykluczyć jego odejście za darmo w późniejszym czasie.

Zainteresowane pomocnikiem są Manchester United oraz Real Madryt, mimo że prezes Bawarczyków Karl-Heinz Rummenigge powtarza, że Schweinsteiger nie jest na sprzedaż. Widocznie sam piłkarz jest już innego zdania, gdyż wypytywał ostatnio Khedirę o warunki panujące w Madrycie.

- Bastian chciał wiedzieć, jak to wszystko działa w Realu - powiedział były piłkarz Stuttgartu magazynowi "Sport-Bild". - Już wcześniej rozmawialiśmy na temat tego, co mówił Mourinho. Utrzymujemy ze sobą bardzo dobre, otwarte relacje - dodał.

Khedira jest zdania, że Schweinsteiger poradziłby sobie w hiszpańskim klubie bardzo dobrze. - Bastian jest jednym z niewielu piłkarzy, którzy potrafią brylować gdziekolwiek tylko grają - powiedział zawodnik Realu.

"I tak jesteśmy lepsi od Borussii" - deklarował Schweinsteiger ?

Więcej o: