Berlusconi: Chcę by Del Piero zakończył karierę w Milanie

Prezydent AC Milan zdradził w rozmowie z włoską agencją Agi, że mediolański klub złożył Juventusowi Turyn ofertę kupna Alessando Del Piero. - On jest wyjątkowym mistrzem. Chcę by zakończył swoją karierę w Milanie - powiedział premier Włoch.

Od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się doniesienia, że żywa legenda "Starej Damy" opuści klub w czerwcu. Wtedy to wygaśnie kontrakt Del Piero w Juventusie, którego barw broni nieprzerwanie od 1993 roku. Dla klubu z Turynu, "Alex" zdobył łącznie 199 bramek w 466. występach.

Pierwsze konkretne informacje odnośnie dalszej przyszłości 36-letniego napastnika pojawiły się, gdy głos zabrał sam właściciel Milanu. - Chcę w styczniu ściągnąć wielkiego piłkarza - powiedział Berlusconi, zdradzając, że klub z San Siro złożył oficjalną ofertę Juventusowi i prowadzone są już rozmowy z samym piłkarzem.

- Przeciwko Juve graliśmy całkiem nieźle, jednak wielka szkoda, że przegraliśmy. To jednak jest wielki klub i mają wybitnego piłkarza - chwali napastnika Berlusconi po spotkaniu, w którym bramka "Alexa" na 2:0 dała zwycięstwo "Starej Damie" na San Siro.

- Poszedłem po meczu do szatni Juventusu, by pogratulować wszystkim, a w szczególności Del Piero. Powiedziałem mu, że wiem że jego kontrakt wygasa i zaoferowałem mu możliwość przyjścia do nas i gry dla Milanu - dodał prezydent klubu.

Wszystko o lidze włoskiej - znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: