David De Gea może kosztować Manchester nawet 21 mln funtów

Manchester poszukuje długoterminowego następcy dla Van der Sara. Numerem jeden w tych spekulacjach jest młody David de Gea.

Im bliżej odejścia Edvina van der Sara na emeryturę, tym więcej pojawia się spekulacji co do osoby jego następcy. Grający w Manchesterze Tomasz Kuszczak nie jest widziany jako godny następca Holendra.

Alex Ferguson poszukując długoterminowego bramkarza dla klubu, zwrócił swoją uwagę na młodego bramkarza Atletico Madryt, Davida de Geę. Dziewiętnastolatek oceniany jako jeden z najlepszych bramkarzy młodego pokolenia może jednak kosztować angielski klub ogromne pieniądze. Klauzula wykupienia młodego bramkarza zawarta w jego kontrakcie, zobowiązuje Manchester do wypłacenia 25 mln euro (21 funtów).

Według angielskich mediów De Gea jest jednym z głównych kandydatów na następcę van der Sara, dwóch innych bramkarzy potwierdziło zainteresowanie swoją osobą angielskiego klubu.

Pierwszym z nich jest 24-letni Manuel Neuer bramkarz Schalke , który mówi: - Fakt że Manchester United od jakiegoś czasu się mną interesuje jest dla mnie ogromnym zaszczytem.

Drugi to duński piłkarz Anders Lindegaard, który w podobnym tonie wypowiada się o sprawie: - Jest sporo plotek w prasie na temat klubów które się mną interesują, ale niektóre z nich są całkiem trafne. Tak, jednym z nich jest Manchester United - mówi 26-letni bramkarz norweskiego Aalesund . Wśród kandydatów na następcę van der Sara wymienia się także Maartena Stekelenburga, który już zastępował Holendra w Ajaksie i w reprezentacji oraz Gianluigi Buffona. Decyzja o transferze, który da Manchesterowi nowego bramkarza zapadnie w tym sezonie.

Więcej o: