Transfery. Oficjalnie: Van der Vaart piłkarzem Tottenhamu

Oficjalny portal Tottenhamu Hotspur podał oficjalną informację dotyczącą transferu Rafaela Van der Vaarta z Realu Madryt. Oba kluby doszły do porozumienia i już niedługo gwiazdor reprezentacji Holandii przywdzieje koszulkę z herbem Kogutów.

- Z wielką przyjemnością informujemy, że osiągnęliśmy porozumienie z Realem Madryt w kwestii transferu Rafaela Van der Vaarta do naszego klubu - tak brzmi oficjalny komunikat władz Tottenhamu, którą zamieszczono na portalu londyńskiego klubu tottenhamhotspur.com.

Reprezentant Holandii zaczynał swoją piłkarską karierę w Ajaxie Amsterdam. W klubie tym Van der Vaart rozegrał 117 meczów, zdobył aż 52 gole, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo kraju. Dobra gra w Holandii zaowocowała transferem do Hamburgera SV latem 2005 roku.

 

Ofensywny pomocnik potwierdził w Bundeslidze swój olbrzymi talent, dlatego z usług Holendra postanowił skorzystać Real Madryt. Jako reprezentant swojego kraju, Van der Vaart zaliczył 83 mecze, debiutując w wieku zaledwie 18 lat. Jego dorobek bramkowy w kadrze Oranje wynosi 16 goli.

 

Na mistrzostwach świata w RPA Van der Vaart poprowadził swój zespół do wicemistrzostwa świata.

Hit transferowy w Serie A. Robinho piłkarzem AC Milan! ?

Więcej o: