Tranfery. Huntelaar przechodzi z Milanu do Schalke

AC Milan i Schalke 04 Gelsenkirchen doszły do porozumienia w sprawie transferu Klaasa-Jana Huntelaara. Tegoroczny wicemistrz świata z reprezentacją Holandii przejdzie do niemieckiej drużyny za 14 milionów euro. Zrobi w ten sposób miejsce w napadzie "Rossonerich" dla pozyskanego w sobotę z Barcelony Zlatana Ibrahimovicia.

Informację o transferze zdradził agent piłkarza Arnold Oosterveer: - Przedstawiciele Milanu wpierw mówili, że Klaas będzie mógł zostać, jednak w ciągu dwóch dni sytuacja się zmieniła. Po sprowadzeniu Ibrahimovicia będzie czterech napastników na tylko dwie pozycje, więc taki stan rzeczy nie jest atrakcyjny dla mojego klienta - powiedział agent.

- Milan poinformował nas, że Huntelaar będzie mógł odejść. To będzie szybki transfer, gdyż rynek już wkrótce zostanie zamknięty. Piłkarz ma wciąż ważny kontrakt z Milanem, więc musimy zdecydować, co będzie dla niego najlepsze - dodał Oosterveer.

W ataku Schalke Huntelaar będzie grał ze swoim byłym partnerem z Realu Madryt - Raulem. W ostatnim sezonie Serie A Holender zdobył siedem bramek w 21. meczach. Wciąż jednak jest daleko od formy, jaką kilka lat temu prezentował w Ajaxie Amsterdam, więc władze Milanu postanowiły się go pozbyć.

Hit końcówki okienka transferowego - "Ibra" w Milanie! ?

Więcej o: