Transfery. Alaksandr Hleb może trafić do Benfiki Lizbona

Skrzydłowy FC Barcelony - Alaksandr Hleb, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do VfB Stuttgart, może trafić do Benfiki Lizbona. 29-letni Białorusin przeszedłby do drużyny mistrza Portugalii także na zasadzie wypożyczenia.

50-krotny reprezentant Białorusi nie jest pewien występów na Camp Nou i z tego powodu bardzo chciałby przejść do zespołu, gdzie mógłby liczyć na występy w pierwszej jedenastce. Zainteresowała się nim właśnie Benfica, która pilnie poszukuje lewego skrzydłowego. Angel di Maria, który grał na tej pozycji odszedł latem do Realu Madryt.

Według nieoficjalnych doniesień były piłkarz m.in. Arsenalu Londyn miałby zostać wypożyczony do uczestnika tegorocznej Ligi Mistrzów na jeden sezon. Benfica ma również zapewnić sobie w umowie prawo do zawarcia stałej umowy z piłkarzem po zakończeniu rozgrywek.

Rzecznik Barcelony, w której Hlebowi nie udało się zrobić kariery, przyznał że Białorusin ma opuścić drużynę: - Wciąż z nami trenuje, ale prawdą jest, że od nas odejdzie - powiedział Sergui Noguera. - Trener powiedział mu, że powinien znaleźć jakąś interesującą drogę dla swojej dalszej kariery, gdyż miałby problem z szansami na grę.

Zobacz z kim zmierzy się Benfica w Lidze Mistrzów ?

Więcej o: