Transfery. Kolejka po Santa Cruza

Roque Santa Cruz opuści Manchester City przed zamknięciem letniego okienka transferowego. Zainteresowany sprowadzeniem Paragwajczyka Liverpool ma jednak kilku rywali - włoskie Lazio i Fiorentinę, Werder Brema oraz West Ham United. Kto wygra wyścig o paragwajskiego gwiazdora?

Przyszłość 29-letniego Paragwajczyka w Manchesterze City jest niepewna, zwłaszcza po sprowadzeniu do klubu wschodzącej gwiazdy włoskiego futbolu - Mario Balotelliego. Santa Cruza nie widzi w składzie trener Mancini, który jest w stanie oddać napastnika za 6 milionów euro. The Citizens nie mogą być zadowoleni z transferu - rok temu zapłacili za piłkarza niemal 18 milionów funtów.

Santa Cruza chce pozyskać Liverpool, aby zabezpieczyć linię ataku, w razie kontuzji Fernando Torresa (nadal ma problemy z kolanem). Do wyścigu włączają się jednak włoskie kluby - Lazio i Fiorentina oraz niemiecki Werder Brema.

Brytyjskie media donoszą, że sprowadzić Paragwajczyka chce także angielski West Ham United. Manchester City jednak nie potwierdził do tej pory oferty transferowej ze strony ligowego rywala.

Premier League. Ferguson bojkotuje BBC  ?

Więcej o: