Transfery. Neymar zostaje w Santosie

Neymar przedłużył kontrakt z brazylijskim Sanotsem. 18-letni Brazylijczyk zignorował tym samym wielkie pieniądze, jakie oferowała mu Chelsea Londyn. Szczegóły nowego kontraktu z klubem z Sao Paulo nie są jeszcze znane.

Stacja telewizyjna Globoesporte poinformowała, że Neymar przedłużył kontrakt z brazylijskim klubem. Spotkanie, w którym brali udział Neymar, agent piłkarza Wagner Ribeiro oraz prezydent klubu Luis Alvaro Oliveira odbyło się w czwartek. Szczegóły kontraktu 18-letniego gwiazdora nie zostały jednak ujawnione. Brazylijskie media sugerują, że piłkarz będzie zarabiał w Santosie tyle, ile miała zaproponować mu Chelsea.

Przedstawiciel zawodnika Wagner Ribeiro, który wcześniej bardzo chciał transferu swojego podopiecznego do Europy, po spotkaniu chwalił wysiłki klubu z Sao Paulo.

- Warunki, które zaoferował nam Santos są niesamowite. Wszystko jest wspaniale zorganizowane. Od treningów, po warunki dla rodziny. Nigdy czegoś takiego nie widziałem - przyznał agent Neymara.

Zgodnie z warunkami poprzedniej umowy, Santos nadal będzie płacić Neymarowi co najmniej 70 tysięcy euro miesięcznie oraz dodatkowe pieniądze od prywatnych inwestorów i sponsorów, tak jak to było w przypadku Robinho. Nowa umowa młodej gwiazdy oznacza, że Chelsea i pozostałe zainteresowane kluby, będą musiały poczekać na sprowadzenie Neymara do zakończenia rozgrywek Copa Libertadores w 2011 roku.

Polski bramkarz w Chelsea Londyn? 

Więcej o: