Transfery. Robinho blisko Besiktasu Stambuł

Piłkarz Manchesteru City podobno zgodził się na dołączenie do tureckiego zespołu. Besiktas zapłaci za brazylijskiego napastnika 16 milionów funtów. Kolejne 10 milionów przeleje na konto angielskiego klubu w przyszłości.

Oferta klubu ze Stambułu oznacza, że The Citizens będą mogli odzyskać dużą część pieniędzy, jak zainwestowali w Brazylijczyka. Robinho kosztował 32 miliony funtów, ale w Anglii nie sprawdził się. Ostatni czas spędził na wypożyczeniu w Santosie.

Besiktas jest bardzo aktywny na tegorocznym rynku transferowym. Szeregi tureckiego klubu zasili już Ricardo Quaresma z Interu Mediolan oraz Guti z Realu Madryt. Teraz władze Besiktasu celują w kolejne wielkie nazwisko. Ma nim być właśnie Robinho.

Trenerem tureckiego zespołu jest Bernd Schuster, który trenował już brazylijskiego napastnika w Realu Madryt. Niemiec przyznał, że ponowne połączenie sił z Robinho jest "ekscytujące".

- Jestem pewien, że klub zrobi wszystko co jest możliwe, by go sprowadzić - powiedział Schuster.

Być może Besiktas będzie musiał stoczyć walkę o Brazylijczyka z Schalke 04. Niemiecki klub zatrudnił już w tym sezonie Raula Gonzaleza i teraz chciałby, aby Robinho dołączył do swojego dawnego kolegi z Madrytu.

Arsenal chce Squillaciego  ?

Więcej o: