Transfery. Real Madryt ponowi ofertę kupna Mesuta Ozila

Jak donoszą hiszpańskie dzienniki "As" i "Marca", Real Madryt planuje złożyć kolejną ofertę kupna pomocnika Werderu Brema Mesuta Ozila. Poprzednia oferta została odrzucona przez niemiecki zespół. Kluby mają mało czasu na negocjacje, bo w środę Werder rozpocznie grę w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Komentuj najnowsze wydarzenia sportowe! Sport.pl na facebooku ?

Według gazety "Marca", nowa oferta Realu ma wynosić 14 milionów euro, czyli o pięć milionów więcej niż pierwsza. Informację tę potwierdza także "As", według którego oferta będzie pomiędzy dziesięcioma milionami, które gotów był zapłacić Real a szesnastoma, których domagał się Werder.

Pierwszą ofertę Realu niemiecki klub odrzucił, a dyrektor Klaus Allofs skomentował ją jako nie do przyjęcia. Werder wie jednak, że to ostatni moment by zarobić na Ozilu, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2011 roku, i będzie mógł wówczas odejść za darmo.

Jeżeli oba kluby dogadają się, porozumienie powinno ozstać osiągnięte do środy. Wówczas bowiem Werder pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów z Sampdorią Genua. Jeżeli Ozil w nim wystąpi, nie będzie już mógł zagrać w tych samych rozgrywkach w barwach Realu.

Od objęcia posady trenera Realu przez Jose Mourinho, hiszpanie pozyskali już Sergio Canalesa, Pedro Leona, Angela Di Marię i rodaka Ozila Samiego Khedirę. Nowy sezon Primera Division Real rozpocznie 29. sierpnia meczem z Mallorcą.

Sprawdź statystyki Ozila na mundialu w RPA ?

Więcej o: