Transfery. Bebe nowym piłkarzem Manchesteru United

Manchester United ogłosił w środę na oficjalnej stronie klubu, że nowym piłkarzem, który od tego sezonu będzie występował w barwach Czerwonych Diabłów, jest Portugalczyk Bebe. Według brytyjskiej prasy dwudziestolatek przeszedł do angielskiego klubu z Vitoria de Guimaraes za 7,4 miliona funtów. Manchester United nie ujawnia kwoty transferu. Ciekawym epizodem życia piłkarza, jest to, że występował w reprezentacji bezdomnych swojego kraju. Młody napastnik wychowywał się ?na ulicy.?

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Bebe nazywa się naprawdę Tiago Manuel Dias Correia, dzieciństwo spędził w sierocińcu, później mieszkał na ulicy. W meczu oficjalnej reprezentacji Portugalii nie wystąpił, reprezentował za to swój kraj w mistrzostwach świata bezdomnych. W środę Manchester United potwierdził transfer. Piłkarz musi przejść jeszcze tylko testy medyczne. Bebe to trzeci piłkarz po Chrisie Smallingu i Javierze Hernandezie, którego w tym oknie transferowym pozyskał klub z Old Trafford.

" Manchester United z przyjemnością ogłasza, że zawarł umowę z portugalskim klubem Vitoria de Guimaraes w sprawie kupna dwudziestoletniego napastnika, Tiago Manuela Diasa, Corriera (lepiej znanego wszystkim jako "Bebe"). Kwota, którą MU zapłaciła z Portugalczyka pozostanie niejawna. Pod koniec tygodnia piłkarz przejdzie testy medyczne. Personalne warunki umowy, zostały wynegocjowane przez Bebe" - brzmi oficjalne oświadczenie klubu.

Bezdomny w Manchesterze

Felietonista Gazety Wyborczej Rafał Stec, na swoim blogu "A jednak się kręci", tak skomentował nowy nabytek Alexa Fergusona:

Też zbaranieliście? Pisałem już przed ubiegłorocznym finałem Ligi Mistrzów, że Alex Ferguson prowadzi wybitnie oryginalną politykę personalno-transferową. Nie przywiązuje się do żadnej nacji ani nawet kontynentu, do nikogo się też nie uprzedza, zagląda w najbardziej zaskakujące rejony świata, lubi mieć drużynę wielobarwną pod względem narodowościowym.

Więcej o Bebe i Manchesterze czytaj na blogu Rafała Steca >

Nowym nabytkiem Manchesteru United Mesut Ozil?

Więcej o: