Transfery. Rafael Marquez podpisał kontrakt z New York Red Bulls

Potwierdziły się wcześniejsze plotki - kapitan reprezentacji Meksyku Rafael Marquez podpisał kontrakt z New York Red Bulls. W klubie z ligi MLS zagra ze swoim kolegą z Barcelony Thierry'm Henry.

Transfer potwierdził w poniedziałek klub z Nowego Jorku. Tym samym szefowie klubu z ligi MLS szybko zareagowali na decyzję Barcelony, która postanowiła rozstać się  z zawodnikiem.

Wkrótce po tym jak kontrakt z Red Bulls  podpisał Thierry Henry, media podały informacje, że w jego ślady może pójść Rafael Marquez. ?

- Rafael pokazał, grając w klubie i na arenie międzynarodowej, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie - napisał w oświadczeniu szef Red Bull Global Soccer Dietmar Beiersdorfer. - Był zwycięzcą na każdym poziomie, pokazał, że jest liderem na jak i poza boiskiem. Cieszymy się, że zdecydował się przejechać do Nowego Jorku na tym etapie kariery - czytamy dalej.

- Przejście do Nowego Jorku i gra w Major League Soccer było szansą, jakiej nie mogłem odrzucić - powiedział zawodnik, który we wtorek zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej.

Na niemieckie boiska wraca Mariusz Kukiełka ?

Więcej o: